Ovečkin strelil hetrik a dosiahol métu 800 gólov. Černák skóroval prvýkrát v sezóne, Tatar s „diablami“ neuspel (video)

Alex Ovečkin
Hráč Washingtonu Capitals Alex Ovečkin kvituje potlesk publika po tom, čo strelil svoj 800. gól v kariére hetrikom proti Chicagu Blackhawks počas tretej tretiny hokejového zápasu NHL. 13. december 2022 Foto: SITA/AP

Slovenský hokejový obranca Erik Černák strelil v utorok svoj premiérový gól v sezóne 2022/2023, ktorým pomohol tímu Tampa Bay Lightning zo zámorskej NHL k víťazstvu 6:2 nad Seattlom Kraken.

Zo Slovákov bol v akcii aj útočník Tomáš Tatar, ktorý nebodoval pri prehre New Jersey Devils 1:4 s Dallasom Stars. Ruský útočník Alexander Ovečkin dosiahol hetrik a pokoril métu 800 gólov v základnej časti NHL ako tretí hráč histórie.

Prehra „diablov“ trikrát za sebou

Černák zvyšoval náskok Tampy v 8. minúte duelu proti Kraken na 2:0 svojím celkovo piatym kanadským bodom v 24. zápase sezóny, počas 16:52 min na ľade si pripísal aj plusový bod, dve strely, štyri trestné minúty a päť bodyčekov, najviac v tíme.

Tatar odohral v drese „diablov“ o 4 sekundy viac ako Černák, zaznamenal mínusový bod, dve strely, tri bloky a uspel na jednom z dvoch vhadzovaní. New Jersey prehralo prvýkrát v ročníku tri stretnutia za sebou.

Ovečkinov osemstý gól

Ovečkin doviedol Washington Capitals k víťazstvu 7:3 nad Chicagom Blackhawks troma gólmi a asistenciou. Prvýkrát skóroval už v 24. sekunde duelu, v 9. minúte zvýšil stav na 2:0 v presilovke a v 47. minúte zavŕšil hetrik gólom na 5:2, ktorý bol jeho 800. v základnej časti profiligy.

Túto hranicu pred ním pokorili len Gordie Howe (801) a Wayne Gretzky (894). Pri piatom triumfe „Caps“ za sebou chýbal slovenský obranca Martin Fehérváry, ktorý stále pauzuje so zranením.

Pokoril rekord Dionneho a Hulla

Bolo to skvelé, pri prvých dvoch góloch som mal aj šťastie. Je to veľký míľnik a som v najlepšej spoločnosti, akú som si mohol želať. Bez spoluhráčov, klubu, fanúšikov a mojej rodiny by som také číslo nikdy nedosiahol,“ povedal Ovečkin podľa oficiálneho webu NHL.

S 29. hetrikom v základnej časti sa dostal pred Marcela Dionneho a Bobbyho Hulla na 6. miesto historického poradia. Hranicu 20 gólov pokoril v 18. sezóne za sebou, čo pred ním dokázali len Howe (22) a Brendan Shanahan (19).

Viac k osobe Alexander OvečkinBrendan ShanahanErik ČernákGordie HoweMartin FehérváryTomáš TatarWayne Gretzky
Firmy a inštitúcie Dallas StarsNew Jersey DevilsSeattle KrakenTampa Bay LightningWashington Capitals