Ovešali sa oranžovými šatkami, pričom kašlú na ženy čeliace násiliu, kritizovala Nicholsonová ministerku Šimkovičovú

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Martina Šimkovičová, Lucia Ďuriš Nicholsonová
Ministerka kultúry Martina Šimkovičová a europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: www.facebook.com www.instagram.com - koláž SITA Webnoviny.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (SNS) sa minulý piatok zúčastnila zasadnutia Rady EÚ pre kultúru v Bruseli. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová pri tejto príležitosti vyčítala šéfke rezortu kultúry pokrytectvo v oblasti boja proti násiliu na ženách a domácemu násiliu.

Ako symbol k Dňu boja proti násiliu páchanom na ženách, ktorý pripadol na 25. novembra, sa ministerka Šimkovičová na rokovaní v Bruseli objavila s oranžovou šatkou na pleci. Podporila tak iniciatívu španielskeho predsedníctva a pridala sa k ostatným ministrom a ministerkám EÚ.

Rozhorčená europoslankyňa

„Je naozaj dojemné, že ministri a ministerky kultúry sa včera ovešali oranžovými kravatami a šatkami. Takto si uctili Deň boja proti násiliu na ženách,“reagovala na symbolickú podporu iniciatívy od šéfov rezortu kultúry europoslankyňa a predsedníčka strany Jablko Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Slovensko kašle na ženy čeliace násiliu. Kašle na dobitú študentku Soňu, na zavraždenú 21-ročnú Šarlotu, aj na všetky ženy, ktoré denne psychicky aj fyzicky mrzačia agresívni muži len preto, že ženy považujú za podradný poddruh človeka,“ napísala rozhorčená europoslankyňa.

Prejav ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej v Bruseli

Predsedníčka Jablka vyčíta, že Slovensko dodnes neratifikovalo Instanbulský dohovor a blokuje schválenie Smernice EÚ o boji proti násiliu páchanému na ženách.

Ďuriš Nicholsonová označila takýchto politikov za oranžových pokrytcov. „Milé ministerky a milí ministri, môžete si dávať, oranžové šatky, kravaty aj spodné prádlo. Od vlády, ktorá blokuje smernicu EÚ a sama nerobí pre boj s násilím na ženách nič, je to len oranžový prejav pokrytectva a cynizmu,“ ukončila svoj príspevok europoslankyňa.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Ďuriš NicholsonováMartina Šimkovičová
Firmy a inštitúcie EP Európsky parlamentMK Ministerstvo kultúry SR