OZ Tatry máme radi žiada zainteresovaných, aby zasiahli proti vyhliadkovej veži na Štrbskom Plese

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foggy morning in a spruce forest with strong sunbeams in autumn.
Foto: Getty Images

Občianske združenie Tatry máme radi dôrazne žiada všetky zainteresované subjekty, aby zamedzili úspešnému ukončeniu kolaudačného rozhodnutia ohľadne spornej vyhliadkovej veže na Štrbskom Plese. Podľa združenia obec Štrba v kolaudačnom konaní nezobrala do úvahy záväzné stanovisko Okresného úradu v Poprade, ktorý jednoznačne avizoval, že súčasná podoba veže a jej častí nezodpovedá stavu, aký bol pred vydaním stavebného povolenia.

„Teraz beží 15-dňová lehota, počas ktorej sa dajú vzniesť námietky voči kolaudačnému rozhodnutiu. Oceňujeme postoj Okresného úradu v Poprade, ktorý už avizuje svoj nesúhlas a žiadame aj iné zainteresované subjekty, aby tak urobili. Je napríklad úplne zjavné, že tam, kde stavebník pôvodne avizoval zriadenie múzea TANAP, má byť nakoniec gastroprevádzka. To je výraz pohŕdania verejnou mienkou a je to neakceptovateľné,“ uvádza  vo svojom stanovisku združenie Tatry máme radi.

Združenie zároveň upozorňuje, že odpor verejnosti voči výstavbe kontroverznej vyhliadkovej veže v areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese je zjavný už dlhú dobu. Podľa združenia nie je možné takýmto spôsobom ignorovať prejavy nesúhlasu a navyše ešte aj uznať stavbu, ktorá má dnes inú funkcionalitu, než aká bola deklarovaná pred jej výstavbou.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať