Ozbrojené sily upozorňujú na zvýšenie vojenskej techniky na cestách, presun súvisí s cvičením Strong Cohesion

Vojenské cvičenie v Lešti
Účastníci cvičenia Mnohonárodného bojového uskupenia NATO na Slovensku v Centre výcviku Lešť. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény
Tento článok pre vás načítala AI.

V nasledujúcich dňoch sa v priestore Centra výcviku Lešť uskutoční medzinárodné cvičenie Strong Cohesion 23-2 (Deployex23).

Zachovanie vlastnej bezpečnosti

Zúčastnia sa na ňom aj vojaci zo Španielska, mnohonárodnej bojovej skupiny NATO a tiež slovenskí vojaci. Informovali o tom Ozbrojené sily SR a upozornili verejnosť na zvýšenú frekvenciu presunov vojenskej techniky, a to najmä na cestách Banskobystrického kraja.

Pre zachovanie vlastnej bezpečnosti OS SR žiadajú, aby verejnosť dodržiavala pokyny sprevádzajúcich vozidiel vojenskej polície a pravidlá cestnej premávky.

Postupy krajín

Vojaci si počas cvičenia precvičia spôsobilosť nasadenia spojeneckých vojsk od ich vyslania zo svojej krajiny až po prijatie v priestore nasadenia.

V tomto prípade to bude Centrum výcviku Lešť. Ako informovali OS SR, cvičenie je aj príležitosťou na zladenie postupov pred prevzatím úlohy vedúcej krajiny v mnohonárodnej bojovej skupine Španielskom na jar budúceho roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Centrum výcviku LešťOzbrojené sily SR