Parlament bude mimoriadne rokovať o odvolaní Kolíkovej z funkcie, hlavným iniciátorom je strana Hlas

ZA ¼UDÍ: Kolíková odstúpi z funkcie ministerky
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Mimoriadna schôdza parlamentu o odvolaní Márie Kolíkovej z funkcie ministerky spravodlivosti sa uskutoční vo štvrtok 16. septembra po hlasovaní o 17:00. Informovala o tom Národná rada SR na svojej internetovej stránke. Na odvolanie člena vlády je potrebných aspoň 76 hlasov poslancov zo 150-členného parlamentu.

Opozičná strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) minulý týždeň v piatok podala návrh na odvolanie ministerky Kolíkovej (nom. SaS). Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini hovoril, že keď opozícia v máji tento roka predkladala návrh na odvolanie Kolíkovej, existovali dôvody pre jej odchod.

„Najvážnejšími boli podozrenia z klientelizmu a konflikt záujmov. Samotný prenájom budovy pre ministerstvo spravodlivosti je spájaný s bratom pani ministerky a vzbudzuje tak pochybnosti, či konanie pani Kolíkovej nesmerovalo k presadeniu osobných záujmov na úkor verejných,“ vyhlásil Pellegrini.

Predseda Hlasu-SD povedal, že ministerka stratila politickú legitimitu odchodom zo strany Za ľudí a prechodom šiestich poslancov Za ľudí okolo nej do parlamentného klubu Sloboda a Solidarita (SaS). Podľa Pellegriniho išlo o „palácový politický prevrat“ s cieľom, aby si Kolíková udržala svoje miesto vo vláde.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária KolíkováPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokracia