Parlament po dlhšej prestávke zasadne, nové poslankyne za hnutie OĽaNO zložia sľub

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR, parlament
Poslanci v slovenskom parlamente. Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 28. januára (WebNoviny.sk) – Poslancov Národnej rady Slovenskej republiky čaká na prvej tohtoročnej schôdzi 71 bodov programu. Na 26. schôdzi parlamentu, ktorá začína v utorok 30. januára o 13:00 hod., sa budú poslanci zaoberať 36 návrhmi zákonov v prvom čítaní a 23 návrhmi v druhom čítaní.

Medzi nimi sú vládne návrhy zákonov, aj poslanecké legislatívne návrhy. Okrem toho je na programe aj prerokovanie troch medzinárodných zmlúv a tri voľby, a to voľba člena Rady pre vysielanie a retransmisiu, voľba dvoch kandidátov na člena Regulačnej rady a voľba člena Súdnej rady Slovenskej republiky.

Na úvod schôdze zložia sľub nové poslankyne za hnutie OĽaNO – zdravotná sestra Elena Červeňáková a historička a aktivistka Natália Milanová. Obe nahradia Jozefa Viskupiča a Eriku Jurinovú, ktorí sa po zvolení na post predsedov samosprávnych krajov vzdali poslaneckých mandátov. Počas nadchádzajúcej schôdze svoj poslanecký mandát prenechá náhradníkovi zo SaS, nitrianskemu krajskému predsedovi SaS Radoslavovi Pavelkovi aj nový predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Naposledy v pléne zákonodarcovia rokovali 21. decembra. Prvá schôdza v tomto roku by mala podľa programu trvať od 30. januára do 16. februára.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Elena ČerveňákováJuraj DrobaNatália Milanová
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky