Pekný zvyk z Brazílie - do nového roka v novej bielizni

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Farebná bielizeň
Foto: www.footluxe.com

BRATISLAVA 31. decembra (WEBNOVINY) – V Brazílii je zvykom vítať nový rok v bielom oblečení, čo má nositeľovi zabezpečiť harmonických, pokojných a šťastných nadchádzajúcich dvanásť mesiacov.

My sa ale bližšie pozrieme na zaujímavejší zvyk súvisiaci s oblečením a prelomom roka a to je nová bielizeň, ktorú si treba obliecť na silvestrovské oslavy, aby ste v nej vstúpili do nového roka.

Nová bielizeň symbolizuje nový začiatok, to však nie je všetko.

Rôzne farby symbolizujú prínos v rôznych oblastiach života a tak sa farba bielizne vyberá podľa toho, čo si chce nositeľka alebo nositeľ (áno, platí to aj pre pánov, i keď viac tento zvyk praktizujú ženy) zabezpečiť v nasledujúcom roku.

Farebná bielizeň
Foto: blog.stylesight.com

Biela – predstavy o sile tejto farby vychádzajú z africkej kultúry. Biela priťahuje pozitívnu energiu, symbolizuje mier, pokoj, pravdu, múdrosť, stimuluje pamäť a prináša celkovú vnútornú vyrovnanosť.

Žltá – používa sa na získanie peňazí, bohatstva, múdrosti (pri míňaní peňazí) a tiež pomáha stimulovať intuíciu a kreativitu.

Ružová – farba citlivosti a úprimnej lásky, vhodná na získanie šťastia v láske, pre krásu a na „odohnanie“ negatívnych energií. Dokáže vraj zmeniť aj najväčších cynikov na romantických idealistov.

Farebná bielizeň
Foto: www.socialvixen.com

Červená – symbolizuje intenzívne pocity, vášeň, silu a energiu.

Modrá – ak chcete v nasledujúcom roku predovšetkým pokoj, vyberte si túto farbu, ktorá tiež priťahuje harmóniu a zdravie.

Zelená – reprezentuje prírodné energie a symbolizuje nádej, rovnováhu a nový začiatok.

Oranžová – rovnako ako žltá, priťahuje finančný úspech. Prináša celkovo šťastný rok plný osobných aj profesionálnych úspechov. Ak túžite po povýšení, či novom zamestnaní, vyberte si oranžovú.

Fialová – farba kameňa mudrcov v novom roku prináša inšpiráciu, citlivosť, tvorivosť a stabilitu. Pomáha tiež zvýšiť sebadôveru a udržať sústredenie. Fialová je ideálnou voľbou, ak chcete v novom roku prekonať všetky prekážky.

Ak si vravíte, že si teda oblečiete niečo viac-farebné alebo dúhové, sklameme vás, pretože tak to nefunguje – musíte sa rozhodnúť pre jednu farbu.

A nezabudnite ani na naše slovenské tradície – na Nový rok nejedzte hydinu ani ryby, aby vám neuletelo, či neodplávalo šťastie, a nevynášajte z domu odpadky, aby ste si nevyniesli šťastie.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.newyears-brazil.com, www.123newyear.com, blogs.transparent.com a blog.stylesight.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať