Pellegrini má plnú podporu Smeru vo voľbách. Nie je to americký sluha ako Korčok, hovorí Fico

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico
Slovenský premiér Robert Fico. Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Kandidát na post prezidenta Peter Pellegrini (Hlas-SD) má plnú podporu strany Smer-SD. Uviedol to predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) v relácii RTVS Sobotné dialógy. Podľa Smeru Pellegrini spĺňa všetky kritériá.

Pellegriniho verejne podporia

„To nie je americký sluha ako Ivan Korčok. Je to človek, ktorý má vlastný názor, je to človek, ktorý sa bude pokúšať spájať, kým pán Korčok chce rozdeľovať. Ohlasuje, že on je kandidátom opozície, a že by mal byť nejakou rovnováhou tejto vláde,“ uviedol Fico.

Dodal, že prednosťou Pellegriniho sú aj veľké medzinárodné skúsenosti, dobré kontakty, a je to človek so silným ľavicovým cítením. Premiér avizoval aj oficiálne podujatie, kde Pellegriniho verejne podporia.

„Myslím si, že je správne, aby tak veľká strana akou je Smer, dávala odporúčania svojim voličom a sympatizantom,“ dodal Fico, ktorý sa súčasne vyjadril aj ku kandidatúre podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS).

Danko je samorast

Ako predseda vlády vysvetlil, v koaličnej zmluve sa nepíše nič o prezidentských voľbách, a preto sa mohol každý suverénne rozhodnúť.

„Tak, ako si musím vážiť Pellegriniho, ktorý síce možno na môj úkor postavil politickú stranu, tak si musím vážiť aj Danka, ktorý zabojoval. Andrej je samorast. Je veľmi málo politikov na Slovensku, ktorí dokážu robiť politiku tak, že nie sú pod žiadnym vplyvom nejakých silných ľudí v pozadí. Danko medzi nich patrí,“ uzavrel Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas-SDRTVS Rozhlas a televízia SlovenskaSMER-SDSNS Slovenská národná strana