Pellegrini vraj nelegálne kampaňuje za štátne peniaze, Remišová podá podnet na komisiu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Veronika Remišová
Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 12. decembra 18:14

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) si robí nelegálnu prezidentskú kampaň za štátne peniaze. Tvrdí to predsedníčka strany Za ľudí a poslankyňa Veronika Remišová, ktorá sa chce spolu so stranou Slovensko obrátiť aj na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

Bude žiadať, aby komisia podrobne preskúmala výdavky, ktoré súvisia alebo nesúvisia s výkonom jeho funkcie a aby mu ich zahrnula do výdavkov na kampaň.

Kampaň zo štátnej limuzíny

„To môžu byť desaťtisíce eur, na volebnú kampaň je limit 500-tisíc eur, čiže ostatní kandidáti, ktorí si musia vyúčtovať každý cent, sú diskriminovaní,“ tvrdí Remišová.

Zdôraznila, že je nekorektné zneužívať peniaze daňových poplatníkov na to, aby si predseda parlamentu robil svoju kampaň v rámci kandidatúry za prezidenta.

Peter Pellegrini nielen, že robí kampaň zo štátnej limuzíny, ale na predvolebnú kampaň zneužíva aj podujatia, ktoré sú platené ministerstvom a boli doteraz organizované ako čisto odborné podujatia. Počas môjho pôsobenia na ministerstve sme aj my organizovali odborné podujatia pre starostov a primátorov, kde však nevystupovali politici, ale odborníci z ministerstiev,“ zdôraznila Remišová, narážajúc na odborný kongres v Poprade, ktorý zorganizovalo ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie pod vedením Richarda Rašiho (Hlas-SD).

Remišová tvrdí, že v skutočnosti tento kongres vyzeral ako čisto stranícka akcia za desaťtisíce eur, pretože z peňazí ministerstva sa platil prenájom aj občerstvenie pre tisíc ľudí.

Nová éra komunikácie

Raši v reakcii uviedol, že Remišová bola tri roky ministerka regionálneho rozvoja, ale čo je to regionálny rozvoj dodnes nepochopila.

„My sme odštartovali novú éru komunikácie so samosprávami veľkým komunálnym kongresom, ktorý sme zorganizovali spolu so Združením miest a obcí Slovenska a Úniou miest Slovenska. Pozvali sme naň všetkých starostov a primátorov z celého Slovenska a prišlo ich viac ako 1000,“ zdôraznil minister.

Zároveň povedal, že nielen on, ale aj predseda parlamentu, druhý najvyšší ústavný činiteľ, dvaja podpredsedovia vlády, ďalší dvaja ministri a sedem štátnych tajomníkov zo všetkých troch koaličných strán starostom a primátorom odprezentovali na čo sa majú počas najbližších štyroch rokov pripraviť.

„Zorganizovali sme veľkú diskusiu a odpovedali im na všetky otázky. Toto pani Remišová nikdy nedokázala. A teraz vykrikuje,“ dodal Raši.

Pellegrini nedávno oznámil, že definitívne rozhodnutie, či bude kandidovať na prezidentský post, by chcel prezradiť po Novom roku. Zdôraznil, že o podpore svojej potenciálnej kandidatúry zatiaľ s nikým nerokuje vzhľadom na to, že sa zatiaľ jednoznačne nerozhodol kandidovať.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter PellegriniRichard RašiVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Matovičovo hnutie SlovenskoŠtátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických stránZa ľudí