Pellegrini odcestuje na svoju prvú zahraničnú návštevu do Českej republiky, priamo odtiaľ ide do Bruselu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Europe Summit
Prezident SR Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Prezident Peter Pellegrini odcestuje v stredu 26. júna na svoju prvú oficiálnu zahraničnú návštevu do Českej republiky. Jeho program sa začne o 9:40 položením venca k pamätníku obetiam streľby na námestí J. Palacha oproti budove Filozofickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe.

Potom o 10:10 ho prijme český prezident Petr Pavel na Pražskom hrade. Popoludní sa stretne ešte s prvým podpredsedom Senátu Parlamentu ČR Jiřím Drahošom, s predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou a s českým predsedom vlády Petrom Fialom.

Ešte v ten večer sa Pellegrini presunie do Bruselu, kde absolvuje stretnutie s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou. Vo štvrtok 27. júna má prezident na programe stretnutie s predsedníčkou Európskeho parlamentu Robertou Metsolovou a pracovné stretnutie členov Európskej rady, ktoré bude pokračovať aj na ďalší deň. V piatok tiež Pellegrini absolvuje bilaterálne rokovanie s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jens StoltenbergJiří DrahošMarkéta Pekarová AdamováPeter PellegriniPetr FialaPetr PavelUrsula von der Leyenová
Firmy a inštitúcie Európska komisia (EK)Európska radaNATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy