Pellegrini: V rámci vznikajúcej koalície si nekádrujeme nominácie

VOĽBY: Volebná noc strany HLAS SD
Predseda strany HLAS-SD Peter Pellegrini. Foto: archívne SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

V rámci vznikajúcej koalície si nekádrujeme nominácie. V diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12 to uviedol predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini.

Nominácia Huliaka

Odmietol sa zapojiť do debaty o nominácii Rudolfa Huliaka Slovenskou národnou stranou (SNS) na post ministra životného prostredia (prezidentka Zuzana Čaputová Huliaka odmietla vymenovať a požiadala o inú nomináciu na daný post, pozn. SITA).

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský v rovnakej relácii skonštatoval, že otázniky boli nad viacerými nomináciami.

Otázka na prezidentku

Skôr ho ale vyrušuje, že sa bude vytvárať programové vyhlásenie vlády v trojkoalícii, kde dve strany, Smer-SD a SNS, podľa neho nemali volebný program, respektíve bol podľa Majerského veľmi stručný. Dôležitejšie než personálne nominácie sú podľa šéfa kresťanských demokratov návrhy v programovom vyhlásení vlády.

Ako konkrétne mená spomenul napokon Huliaka aj Martinu Šimkovičovú (nominantka SNS na post ministerky kultúry), a tiež Roberta Kaliňáka, ktorého Smer-SD navrhuje na post šéfa rezortu obrany. Poznamenal ale, že je to otázka najmä na prezidentku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina ŠimkovičováMilan MajerskýPeter PellegriniRobert KaliňákRudolf HuliakZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hlas-SDKDH Kresťanskodemokratické hnutieRTVS Rozhlas a televízia SlovenskaSMER-SDSNS Slovenská národná strana