Petržalka obnovila konanie voči Messalina Club

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Messalina Club
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) – Bratislavská Petržalka dnes obnovila prerušené správne konanie voči prevádzkovateľovi erotického salóna Messalina Club v Sade Janka Kráľa. Pre média to dnes potvrdil petržalský starosta Milan Ftáčnik. Konaním chce samospráva dosiahnuť skrátenie času prevádzky zariadenia. To je v súčasnosti otvorené od 19:00 do 06:00, rozhodnutie bývalého starostu Antona Doktorova z roku 1994 platí na čas neurčitý. Súčasná samospráva chce tento čas skrátiť do 24:00. Správne konanie začal miestny úrad koncom novembra minulého roka, na žiadosť zástupcu prevádzkovej spoločnosti Alcor, s.r.o. však bolo vo februári tohto roka pre žiadosť o nahliadnutie do spisov prerušené. „Uzavreli sme ústne pojednávanie. Správny orgán preskúma všetky skutočnosti, ktoré sa dozvedel v správnom konaní. Počítame, že do 30 dní bude rozhodnuté,“ povedal Ftáčnik. O výsledku zatiaľ hovoriť nechcel, podľa neho je to predčasné. Je však isté, že aj keby mestská časť rozhodla o skrátení prevádzkových hodín zariadenia, majiteľ salóna sa môže voči tomu odvolať.

Zástupca prevádzkovateľa je však naďalej presvedčený, že predmetné správne konanie nemá opodstatnenie. Argumentuje tým, že podnikajú v súlade so zákonom. To, že nedochádza k porušovaniu živnostenského zákona skonštatoval po prešetrení záležitosti ešte minulý rok aj Obvodný úrad Bratislava. Spoločnosť taktiež v minulosti niekoľkokrát uviedla, že doteraz sa neobjavili žiadne sťažnosti na narušenie verejného poriadku či nočného pokoja. Zároveň spochybňuje niektoré podpisy na petícii za zrušenie zariadenia, nepovažuje ich za relevantné. „Neplánujeme nič, čakáme ako rozhodne orgán,“ povedal právnik firmy Peter Schmidl.

S tvrdeniami prevádzkovateľa však nesúhlasí občianska iniciatíva Vráťme dôstojnosť Sadu Janka Kráľa, ktorá bojuje za zrušenie zariadenia. Podľa hovorcu a zároveň mestského poslanca Olivera Kríža si počkajú na rozhodnutie mestskej časti o obmedzení prevádzkových hodín. Iniciatíva však počíta aj s tým, že druhá strana sa voči rozhodnutiu odvolá a celá vec tak skončí na súde. Kríž opäť zdôraznil, že cieľom je úplné zrušenie zariadenia, obmedzenie prevádzkových hodín označil za „odsúvanie problému.“ Doplnil, že mesto má po rozhodnutí poslancov v rezervnom fonde vyčlenených 300-tisíc eur na prípadné odkúpenie budovy.

V budove nebol vždy erotický klub, na začiatku 90. rokov minulého storočia tu bola cukráreň. Súčasný majiteľ získal budovu v roku 1994 za približne 149 000 €. Stalo sa tak na konci volebného obdobia, keď bol petržalským starostom Anton Doktorov, zastupiteľstvo sa však povolením tejto prevádzky nezaoberalo. V roku 2000 ponúkol majiteľ zariadenia vtedajšiemu starostovi Vladimírovi Bajanovi odkúpenie budovy za takmer 450 000 €, mestská časť na ponuku nereagovala. V súvislosti s prevádzkou tohto zariadenia vznikla občianska iniciatíva, ktorá požaduje zrušenie erotického salónu. Mestská časť zároveň osadila dopravné značenia a mechanické zábrany, aby zamedzila vjazdu vozidlám, ktoré na to nemajú povolenie. Situáciu sleduje mestská aj štátna polícia.

SITA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Milan Ftáčnik