Počas búrky Friederike zahynulo najmenej osem ľudí, železničné spoje a lety boli zrušené

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemecko
Vlakové spoje boli pre búrku Friederika zrušené. 18. január 2018 Foto: SITA/AP

BERLÍN 19. januára (WebNoviny.sk) – Počet obetí búrky Friederike, ktorá sa vo štvrtok prehnala Holandskom, Belgickom a ďalšími prevažne západoeurópskymi krajinami, v Nemecku stúpol na najmenej osem.

Miestne úrady zvýšili počet po tom, ako v spolkovej krajine Sasko-Anhaltsko zomreli muži vo veku 65 a 36 rokov. Prvý z nich zahynul, keď chcel pred živlom zabezpečiť strechu, druhého zabil padajúci strom. Už predtým úrady v severnom a strednom Nemecku hlásili v dôsledku búrky najmenej šesť mŕtvych a desiatky zranených.

Smrť troch ľudí si búrka vyžiadala v susednom Belgicku a Holandsku. Dve obete vo štvrtok hlásili z holandskej provincie Overijssel, kde prišli o život dvaja 62-roční muži. Jedného zabil letiaci konár, ktorý ho zasiahol do tváre, druhý zomrel po tom, ako na jeho auto spadol strom. Ďalší šofér zomrel za volantom svojho automobilu po páde stromu neďaleko Bruselu.

Friedrike vo štvrtok okrem iného vo viacerých krajinách narušila dopravu a viedla k zrušeniu železničných spojov či stoviek letov. Nemecká železničná spoločnosť Deutsche Bahn, ktorá pre búrku zrušila diaľkové spojenia a úplne zastavila dopravu v spolkových krajinách Severné Porýnie-Vestfálsko a Dolné Sasko, oznámila, že v piatok obnovila premávku. Varovala však pred možnými meškaniami spojov, keďže živel na tratiach spôsobil škody.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať