Počet úmrtí v Mexiku rekordne stúpa, posledný incident si vyžiadal najmenej štyri obete

Prímorské mesto má problémy s násilnosťami súvisiacimi s drogami.
Mexiko, polícia
Federálna polícia zaisťuje miesto incidentu, pri ktorom bol počas dňa zastrelený muž. Foto: SITA/AP

ACAPULCO 14. augusta (WebNoviny.sk) – Najmenej štyri obete si v nedeľu vyžiadala streľba v mexickom Acapulcu. Informovala o tom agentúra Associated Press (AP), ktorá má v prímorskom meste sužovanom násilnosťami súvisiacimi s drogami vyslaného novinára.

Ten videl štyri telá, vrátane muža, ktorý ležal na centrálnej ulici v meste s ružovým uterákom na tvári. Políciu pri uzatváraní miesta činu sledovali chodci z pešieho mosta, píše AP.

Incident sa stal v čase, keď násilnosti vyústili do najvyšších počtov úmrtí za uplynulé roky. V júni v Mexiku zaznamenali 2 234 úmrtí, čo je podľa vládnych údajov najviac za ostatných 20 rokov. Počas prvých šiestich mesiacov roka 2017 úrady v Mexiku zaznamenali 12 155 vyšetrovaní vrážd, čo je o 31 percent viac ako v rovnakom období vlani.

Ďalšie k téme

Odporúčané