Polášek s Dodigom sa prebojovali do semifinále štvorhry na Australian Open

Ivan Dodig, Filip Polášek
Polášek a Dodig sa prebojovali do štvrťfinále v Miami. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované 16. februára 13:01

Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig zvládli aj svoj štvrtý zápas na Australian Open v Melbourne a postupom do semifinále štvorhry vyrovnali svoje spoločné grandslamové maximum z vlaňajška. Medzi štvorkou najlepších párov boli aj na Wimbledone 2019.

Pri mečbale dosiahol eso

Polášek a Dodig ako nasadené deviatky vo štvrťfinále zdolali Austrálčanov hrajúcich s voľnou kartou Matthewa Ebdena a Johna Patricka Smitha za 1:50 h 6:4, 2:6, 6:4. V treťom geme tretieho setu neskorší víťazi prerazili servis Smitha a vzápätí Dodig potvrdil brejk na 3:1. Túto výhodu si 35-ročný Slovák a o rok starší Chorvát udržali až do konca, v desiatom geme Polášek dopodával zápas do víťazného konca. Pri mečbale dosiahol eso.

Chorváti budú mať v semifinále zjavnú prevahu. Súpermi Poláška s Dodigom bude druhý najvyššie nasadený pár Nikola Mektič, Mate Pavič. Chorváti vyradili Francúzov Pierra-Huguesa Herberta a Nicolasa Mahuta 6:4, 4:6, 10:3. V aktuálnom renkingu ATP vo štvorhre patrí Poláškovi 17. priečka, Dodig figuruje na šestnástom mieste. Mektič je šiesty a Pavič tretí.

Rozdiel bol v pár loptách

Dnes to bol ťažký zápas, súperi hrali naozaj veľmi dobre. Rozdiel bol iba v pár loptách. V poslednom geme som sa pri svojom servise cítil pod tlakom. Som rád, že som to zvládol a že sme sa opäť prebojovali do semifinále,“ cituje Poláška web stz.sk.

Jeho deblový partner doplnil: „Do druhého setu sme vstúpili dobre. Súperi zlepšili hru, my sme, naopak, trocha poľavili. Doľahla na nás únava, čo sa niekedy stáva. Odohrali sme tu už veľa zápasov. Dôležité bolo, že do tretieho setu sme vstúpili dobre a energia bola späť. Hrali sme potom znova dobrý tenis. Vo všeobecnosti si myslím, že to bol výborný zápas.“

Polášek pokračuje na Australian Open 2021 zatiaľ aj v miešanej štvorhre. Po boku Češky Lucie Hradeckej postúpili do 2. kola, čiže osemfinále. Tam budú ich súpermi ešte v utorok Slovinka Andreja Klepačová a Brit Neal Skupski.