Polícia preveruje 32 prípadov schvaľovania útoku na Fica. Budeme konať rázne a nekompromisne, tvrdí Šutaj Eštok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Rokovanie Bezpečnostnej rady SR a vlády SR
Sprava: Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok a podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák počas brífingu po skončení mimoriadneho rokovania Bezpečnostnej rady SR a rokovania vlády SR na Úrade vlády SR po streľbe na premiéra SR Roberta Fica v Handlovej. Bratislava, 16. máj 2024. Foto: SITA/Diana Černák
Tento článok pre vás načítala AI.

Polícia momentálne preveruje 32 prípadov schvaľovania útoku na predsedu vlády Roberta Fica. Informoval o tom minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Vo všetkých prípadoch bude podľa neho konať Národná kriminálna agentúra.

„Všetci títo ľudia budú zaistení, predvolaní a budú postavení na konfrontáciu so spravodlivosťou a zákonom,“ vyhlásil Šutaj Eštok.

Zároveň vyzval verejnosť, aby „neprilievala olej do ohňa“ v podobe schvaľovania trestného činu alebo vyhrážok smrťou iným osobám. Polícia bude podľa neho totiž preverovať všetky prípady vyhrážok voči verejne činným osobám alebo aj médiám.

„Odkazujem to všetkým, najmä všetkým majstrom sveta za klávesnicou, že budeme konať rázne a nekompromisne,“ dodal minister vnútra.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Matúš Šutaj EštokRobert Fico
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra