Polícia zatkla tretiu osobu v prípade útoku v Nice, muž sa pred incidentom stretol s útočníkom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
francúzska polícia
Foto: ilustračné, Getty images

V súvislosti so štvrtkovým útokom vo francúzskom meste Nice zatkli tretiu osobu. Polícia v noci zadržala 35-ročného muža, ktorý sa s útočníkom pred incidentom v meste stretol.

Macron to označil za terorizmus

Predtým už zatkli 47-ročného muža, ktorý sa páchateľom stretol deň pred jeho činom. Zatiaľ však nie je známe, ako konkrétne s prípadom súvisia.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron označil konanie páchateľa za „islamistický teroristický útok“.

Vyšetrovatelia vo Francúzsku, Tunisku aj Taliansku sa snažia zistiť motív a takisto či muž plánoval útok v kostole, kde zabil troch ľudí, pričom jednej žene sťal hlavu.

Do Francúzska prišiel z Tuniska

Úrady predtým informovali, že 21-ročný zločinec prišiel do Francúzska iba nedávno z Tuniska. Mal potvrdenie talianskeho Červeného kríža vydané po tom, ako minulý mesiac pricestoval v člne s migrantmi na taliansky ostrov Lampedusa.

Jeho rodina najnovšie žiada kamerové záznamy zachytávajúce útok. Otec a brat útočníka vyhlásili, že sú „proti terorizmu“ a v prípade, že ich príbuzný spáchal tento zločin, „mal by čeliť spravodlivosti“.

V súčasnosti sa nachádza v kritickom stave v nemocnici, kam ho previezli po tom, ako ho polícia počas zatýkania postrelila.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Emmanuel Macron