Pontifikovi Jánovi Pavlovi I. pripísal pápež František zázrak, je o to bližšie k vyhláseniu za svätého

A 1978 photo of Pope John Paul I standing before the papal throne in Vatican City. Pope Francis has approved crediting a miraculous healing to one of his late predecessors, John Paul I. Francis' signing off on the 2011 recovery in Argentina of a child moves John Paul I along the path toward possible sainthood. John Paul was pontiff from Sept. 3 till Sept. 28, 1978, when he was found dead in his bed. ()
Ján Pavol I. sa mal podieľať na zázračnom uzdravení 11-ročného dievčaťa v argentínskom Buenos Aires. Foto: archívne, AP Photo

Svätá stolica uviedla, že Ján Pavol I. sa podieľal na zázračnom uzdravení 11-ročného dievčaťa v argentínskom Buenos Aires. To trpelo akútnym zápalom mozgových blán, septickým šokom a a ďalšími vážnymi zdravotnými problémami, pričom lekári dievča považovali za osobu na pokraji smrti.

Spomenuté blahorečenie je tretím a predposledným krokom ku kanonizácii. Na vyhlásenie za svätého musí byť Jánovi Pavlovi I. pripísaný ešte druhý zázrak.

Kardinál Albino Luciani bol 26. augusta 1978 zvolený za 263. pápeža katolíckej cirkvi. Vybral si meno Ján Pavol I., no vo funkcii dlho nepobudol. O 33 dní neskôr, 28. septembra, ho našli mŕtveho v posteli vo svojom vatikánskom byte. To vyvolalo špekulácie o tom, že ho zavraždili. Oficiálnou príčinou smrti bol však infarkt.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Pavol I.Pápež František