Poslanci Národnej rady začali tretí rokovací deň 12. schôdze, ako prvé boli na programe zmeny v zložení parlamentných výborov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Rokovanie 12. schôdze
Zľava: Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár, predseda Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Rudolf Huliak, predseda Výboru pre kultúru a médiá Roman Michelko a podpredseda NR SR Michal Šimečka počas rokovania 12. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 16. apríl 2024. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Poslanci parlamentu začali tretí rokovací deň 12. parlamentnej schôdze rokovaním o zmenách v zložení parlamentných výborov. Poslanec Tibor Gašpar (Smer-SD) sa z funkcie člena osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) presunie do osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva.

Z tohto kontrolného výboru má byť zároveň odvolaný poslanec Ján Kvorka (Smer-SD) a z funkcie člena hospodárskeho výboru odvolajú poslanca Petra Žigu (Hlas-SD).

Poslanec Marián Saloň (Smer-SD) bude zvolený za člena parlamentného výboru na kontrolu činnosti SIS. Poslanec Dávid Demečko (Hlas-SD), ktorý nadobudol mandát tento týždeň, bude členom výboru pre obranu a bezpečnosť, výboru na kontrolu činnosti SIS a výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu. Nová poslankyňa Andrea Szabóová (Hlas-SD) sa stane súčasťou výboru pre hospodárske záležitosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dávid DemečkoJán KvorkaMarian SaloňTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSIS Slovenská informačná službaSMER-SD