Poslanec Herák pozastavil svoje členstvo v klube OĽaNO pre obvinenie zo zneužívania maloletej osoby

Poslanec Ján Herák odmieta obvinenie zo zneužívania maloletej osoby.
Ján Herák, OĽaNO
Poslanec Ján Herák (OĽaNO). Foto: archívne, SITA/Kancelária Národnej rady SR.
  • aktualizované 26. mája 10:30

Poslanec Národnej rady SR a člen hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Ján Herák pozastavuje svoje členstvo poslaneckom v klube OĽaNO. Tvrdí, že je pripravený poskytnúť maximálnu súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní, ktoré ho vyšetrujú pre údajné zneužívanie maloletej osoby. Ján Herák to povedal počas stredajšieho tlačového vyhlásenia.

„Plne dôverujem týmto orgánom a verím, že dokážem očistiť moje meno a preukážem svoju nevinu v skutku, ktorý sa mi kladie za vinu,“ povedal. Poslanec dodal, že chce nahliadnuť do spisu, aby zistil, na základe akých skutočností k vzneseniu obvinenia došlo.

Už v utorok poskytol jeho asistent Roman Šatara stanovisko, v ktorom sa uvádza, že Herák obvinenie zo zneužívania maloletej osoby odmieta. O obvinení v pondelok informoval Rozhlas a televízia Slovenska.

„Tábory pre deti organizujem už 15 rokov. Často išlo o deti z detských domov, z neúplných rodín, či z vylúčených komunít. Ja sám som vyrastal v detskom domove. Chápem, aké je to ťažké, vyrastať bez opory rodičov, bez lásky. Chápem preto, že niekedy majú deti potrebu si vymýšľať či zaujať,“ dodal Herák.

Viac k osobe: Ján Herák
Firmy a inštitúcie: NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti

Odporúčané