Prečo zrušila prokuratúra stíhanie v kauze údajného pytliactva? Na verejnosť sa dostali nové informácie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Právo, spravodlivosť
Foto: ilustračné, Getty images

V kauze údajného pytliactva, v súvislosti s ktorým vyhotovili medializované nahrávky z chaty pri obci Čifáre v Levickom okrese, jeden z podozrivých lovil legálne a druhý v lokalite nelovil.

Ako informuje portál televízie Joj noviny.sk, Krajská prokuratúra v Nitre takto argumentuje pri zrušení trestného stíhania vo veci.

Zaznamenali špičky Smeru

Portál pripomína, že monitorovanie chaty pre podozrenie z pytliactva zaznamenalo stretávanie sa Roberta Fica a Roberta Kaliňáka s oligarchom Miroslavom Bödörom, trestným právnikom Marekom Parom, či právnikom Pavlom Gašparom, synom bývalého policajného prezidenta Tibora G.

Podľa portálu sa jeden z podozrivých v roku 2021 vôbec nezúčastnil na žiadnej poľovačke. „A ďalší podozrivý mal povolenie na lov v revíri Veľký Ďúr, okres Levice,“ uvádzajú noviny.sk s tým, že jedným z mužov bol človek blízky podnikateľovi Miroslavovi Bödörovi.

Povolenie vydal súd v Nitre

Portál pripomína, že chatu pre podozrenia z pytliactva monitorovali niekoľko mesiacov. „Povolenie na nakrúcanie na poľovníckej chate vydal súd v Nitre,“ napísal portál.

Dodal, že podľa stanoviska predsedu strany Smer-SD Roberta Fica bola celá vec zorganizovaná na politickú objednávku, cieľom bolo vymyslieť hlúpy príbeh, ktorého koncovkou bolo poškodiť Smeru.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marek ParaMiroslav BödörPavol GašparRobert FicoRobert Kaliňák