Predseda poslaneckého klubu Hlasu odovzdal oficiálny návrh Pellegriniho prezidentskej kandidatúry

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PELLEGRINI: Oznámil kandidatúru na post prezidenta SR
Predseda NR SR Peter Pellegrini (uprostred) počas oznámenia svojej kandidatúry na post prezidenta Slovenskej republiky v budove Štátnej opery v Banskej Bystrici. Banská Bystrica, 19. január 2024. Foto: Archívne, SITA/Jakub Julény
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda poslaneckého klubu strany Hlas-SD Róbert Puci v pondelok odovzdal v podateľni Národnej rady (NR) SR oficiálny návrh prezidentskej kandidatúry predsedu Hlasu a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Ako informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková, pod návrh sa podpísalo 26 poslancov, teda celý poslanecký klub strany, s výnimkou samotného Pellegriniho.

„Odovzdaním návrhu na kandidatúru s poslaneckými podpismi i ostatnými zákonom vyžadovanými dokumentmi sme splnili kľúčovú podmienku, ktorú vyžaduje slovenská ústava. Poslanci Hlasu plne podporujú Petra Pellegriniho v jeho osobnom rozhodnutí uchádzať sa o dôveru ľudí v prezidentských voľbách. Strana Hlas urobí všetko pre to, aby v jeho osobe malo Slovensko dobrého prezidenta, ktorý dá Slovensku pokoj, dôstojnosť a lepší život pre každého človeka,“ deklaroval Puci po odovzdaní návrhu.

Kandidát na post prezidenta potrebuje podľa ústavy vyzbierať prinajmenšom 15-tisíc podpisov od občanov, prípadne ho môže navrhnúť minimálne 15 poslancov NR SR.

Návrhy na voľbu sa odovzdávajú predsedovi Národnej rady Slovenskej republiky najneskôr do 21 dní od vyhlásenia volieb. Rozhodnutie o vyhlásení voľby prezidenta Slovenskej republiky bolo zverejnené 9. januára 2024, čím sa zároveň začala volebná kampaň,“ pripomenula Medveď Macíková. Prvé kolo prezidentských volieb je naplánované na sobotu 23. marca, prípadné druhé kolo na 6. apríla.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Patrícia Medveď MacíkováPeter PellegriniRóbert Puci
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokracia