Aktualizované: Prietrž mračien spôsobila v obci Hranovnica záplavy, vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hasiči
Foto: ilustračné, SITA/Milo Fabian
  • aktualizované: 6. júla 19:25

PREŠOV/POPRAD 6. júla (WebNoviny.sk) – Následky lokálnej prietrže mračien v Hranovnici (okres Poprad) sú už pod kontrolou. V obci ale naďalej platí vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity. Agentúru SITA o tom informoval starosta obce Vladimír Horváth.

Voda z prietrže mračien zasiahla dnes okolo 15. hodiny viacero ulíc v rómskej osade. Najhoršia situácia bola podľa starostu na uliciach Štúrova a Hviezdoslavova. Zvolaný bol preto aj krízový štáb.

„Teraz už je dobre, už je po všetkom. Nebolo nám ale všetko jedno, keď voda brala osobné auto, či vytopila pivnice. V dreveniciach bol aj meter vody. Ľudia museli nechať všetko tak a utekať,“ uviedol Horváth.

Pri záplavách sa nikto nezranil a obec podľa neho nemusí ľuďom zabezpečovať ani náhradné ubytovanie. Stále však platí výzva na zvýšenú opatrnosť v blízkosti riek. „Žiadame hlavne rodičov, aby dohliadli na svoje deti a zamedzili ich pohyb v okolí rieky Vernárka,“ uvádza sa na webovej stránke obce.

Ako potvrdil operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, hasiči už zásah v Hranovnici ukončili. V teréne boli traja profesionálni hasiči z Popradu s dvoma kusmi techniky, štyria dobrovoľní hasiči zo Spišského Bystrého a pomáhali aj ďalší miestni dobrovoľní hasiči. Všetci asistovali najmä pri odčerpávaní vody z domov a pivníc. Výška škôd na majetku obyvateľov a obce zatiaľ stanovená nebola.

 

 

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať