Prípad vraždy novinára Kuciaka budú po novom na súde zastupovať prokurátori Kysel a Kuruc

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ján Kuciak
Foto: archívne, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Po odchode pôvodných dozorových prokurátorov prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka, Matúša Harkabusa a Daniela Mikuláša, budú kauzu na súde zastupovať ich bývalí kolegovia Vladimír Kuruc a Peter Kysel. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk.

Študovanie spisu

Zároveň pripomína, že prípad je aktuálne na najvyššom súde, kde trojica sudcov na čele s predsedom senátu Petrom Paludom študuje spis, ktorý má viac ako 39-tisíc strán.

„Kuruc dozoroval napríklad kauzu Kaifáš, v ktorej stíhal advokáta a dnes aj poradcu premiéra Mareka Paru. Nie je známe, či prípad stále dozoruje. Vystupoval tiež ako svedok v korupčnej kauze svojho exšéfa Dušana Kováčika,“ uviedli Aktuality.

Kysel ako dozorový prokurátor

Ako ďalej portál informoval, Peter Kysel je známy ako dozorový prokurátor v kauzách zločineckých skupín ako sýkorovci či bratov Krátkych.

„Kyselovi sa podarilo usvedčiť aj Alenu Zsuzsovú z objednávky vraždy exprimátora Hurbanova, za čo dostala právoplatný trest 21 rokov väzenia. Dozoruje aj prípad exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského, ktorý sa má koncom mája postaviť pred súd ako obžalovaný.,“ zdôraznil portál. Pôvodní dozoroví prokurátori Matúš Harkabus a Daniel Mikuláš oznámili odchod z prokuratúry ku koncu júna.

„Obaja sa chceli vrátiť na Krajskú prokuratúru v Žiline, no generálny prokurátor im to neumožnil. Namiesto toho ich preložil na odbory, na ktorých už nedostanú nové trestné kauzy,“ dodali Aktuality.sk.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alena zsuzsováDaniel MikulášDušan KováčikJán KuciakMarek ParaMatúš HarkabusPeter KyselPeter PaludaVladimír Kuruc
Firmy a inštitúcie SIS Slovenská informačná služba