Progresívci považujú zotrvanie Šimkovičovej na poste ministerky za veľkú škodu pre slovenskú kultúru

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PS: Predstavenie programu
Foto: archívne, SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko (PS) považuje zotrvanie Martiny Šimkovičovej (nom. SNS) vo funkcii ministerky kultúry za veľkú škodu pre slovenskú kultúru. Progresívci zdôraznili, že za odvolanie ministerky v parlamente jednohlasne hlasovali.

Badateľná nejednotnosť koalície

Podľa predsedu hnutia Michala Šimečku ale v kuloároch vnímajú kritické postoje koaličných poslancov k návrhom z dielne rezortu kultúry. Podľa šéfa progresívcov je nejednotnosť koalície badateľná.

Podľa podpredsedníčky hnutia a podpredsedníčky parlamentného výboru pre kultúru a médiá Zory Jaurovej ministerka kultúre nerozumie, ani ju nemá rada.

„To, ako riadi rezort kultúry je nemožné udržať ďalšieho tri a pol roka. A už zajtra príde do parlamentu ďalší absurdný návrh z tohto ministerstva. Zákon, ktorý likviduje verejnoprávnu televíziu a rozhlas,“ myslí si poslankyňa.

64 poslancov bolo za odvolanie

Poslanci parlamentu nevyslovili nedôveru ministerke kultúry Šimkovičovej. Za jej odvolanie hlasovalo 64 poslancov, 78 bolo proti. Jej odvolávanie iniciovalo hnutie PS a strana Sloboda a Solidarita.

Ministerke kultúry podľa nich chýba odbornosť, predošlé skúsenosti v kultúre, profesionálny kredit, potrebný prehľad o rezorte či akákoľvek riadiaca skúsenosť.

Ministerka podľa opozície nepredstavila žiadnu odbornú víziu rezortu a dehonestuje post, na ktorom pôsobí. Spôsob jej komunikácie označili za urážlivý a nedôstojný voči mnohým i kultúre samotnej.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina ŠimkovičováMichal ŠimečkaZora Jaurová
Firmy a inštitúcie Progresívne Slovensko (PS)SaS Sloboda a Solidarita