Progresívci vyzývajú lídrov koalície, aby obnovili vojenskú pomoc Ukrajine a prestali hazardovať s bezpečnosťou Slovenska

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PS: Výzva novej vláde k problémom na Slovensku
Zľava: Člen PS Tomáš Valášek, manažérka škôl a školských zariadení Ingrid Kossová, podpredseda PS Michal Truban, predseda PS Michal Šimečka, expert na zdravotníctvo PS Oskar Dvořák, kancelárka a podpredsedníčka hnutia PS Lucia Plaváková, ekonóm Štefan Kišš a environmentalistka Tamara Stohlová počas brífingu Progresívneho Slovenska (PS). Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Progresívne Slovensko (PS) vyzýva lídrov koalície, aby obnovili vojenskú pomoc Ukrajine. Ukrajina si podľa predsedu PS a podpredsedu parlamentu Michala Šimečku zaslúži maximálnu podporu od spojencov a susedov.

Šimečka to uviedol pri príležitosti druhého výročia ruskej agresie. Pred ruskou ambasádou v Bratislave do Kremľa odkázal, že Slováci činy ruského prezidenta Vladimira Putina odsudzujú a žiadajú skončenie agresie.

Hazardovanie s dobrým menom Slovenska

Šimečka vyzval koalíciu, aby prestala hazardovať s bezpečnosťou a dobrým menom Slovenska.

„V tomto nie je priestor na populizmus a mediálne hry. Ide tu o životy ľudí na Ukrajine a potenciálne aj na Slovensku,” dodal predseda PS.

Ako Šimečka uviedol, nejde o abstraktné utrpenie a ani abstraktné čísla.

„Sú za nimi tváre a osudy konkrétnych ľudí, nevinných mužov, žien a detí. A všetko sa to deje hneď vedľa, za našimi hranicami, u nášho suseda,” dodal Šimečka. Podpredseda PS a Zahraničného výboru NR SR Tomáš Valášek pripomenul nedávne dobytie mesta Avdijivka, ktoré už Ukrajinci nezvládli obrániť.

Bez braní mier nebude

Ak sa podľa Valášeka Ukrajine odoprú zbrane, nenastane mier.

„Pád Avdijivky potvrdil naše slová a usvedčil Smer a Hlas z hanebnej a fatálnej lži,” zdôraznil Valášek, ktorý spolu s kolegami z PS položil pred budovou ruského veľvyslanectva fotografie zničených častí Ukrajiny.

„Pre mnohých je už neskoro. Stratili blízkych, prišli o domovy. Každý deň pokračovania tejto nezmyselnej vojny však znamená ďalšie tragédie, ktorým sa dá zabrániť,” uzavrel Valášek.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal ŠimečkaTomáš ValášekVladimir Putin
Firmy a inštitúcie Hlas-SDProgresívne Slovensko (PS)SMER-SD