Prvá Slovenka sa pokúsi vyjsť na vrchol Everestu, na cestu sa pripravuje už vyše roka a pol

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mount Everest, horolezci
Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Prvá Slovenka sa pokúsi dosiahnuť vrchol Everestu. Lucia Janičová je slovenská horolezkyňa, ktorá sa rozhodla vyjsť na vrchol najvyššej hory sveta.

Ide vôbec o prvú Slovenku, ktorá sa o tento náročný výstup pokúsi.

Chce inšpirovať mladých

„Chcem sa podeliť o to, že je možné prekonať svoj strach či traumy a aj napriek nim dosiahnuť úspech vo všetkom, čo si zaumienite. Ľudia, najmä ženy, dnes odvážnejšie vykračujú v ústrety svojim cieľom a som rada, že toho môžem byť súčasťou,“ uviedla Lucia Janičová, ktorá sa na svoju cestu na Mount Everest pripravuje viac ako rok a pol.

Ako dodala, stačí nabrať odvahu na prvý krok, ktorý môže urobiť každý, pokiaľ verí vo svoje schopnosti. Pre Luciu Janičovú je táto výzva nielen osobnou cestou za vlastné hranice, ale aj príležitosťou inšpirovať všetkých ľudí na Slovensku.

Reprezentuje odhodlanie a silu

Slovenská sporiteľňa, ktorá sa rozhodla poskytnúť finančnú podporu Lucii, zdôrazňuje dôležitosť odvahy pri dosahovaní vlastných cieľov.

„Lucia Janičová reprezentuje odhodlanie a silu, ktorá nás inšpiruje. V časoch, keď podpora odvážnych snov a osobných výziev nikdy nebola dôležitejšia, chceme posunúť hranice podpory ešte ďalej. Veríme, že jej úspech bude vzorom pre celú krajinu,“ hovorí riaditeľka Brand Hub Slovenskej sporiteľne Dáša Juríková.

Lucia Janičová (37) pracuje pre biotechnologickú spoločnosť v Škótsku ako úspešná vedkyňa v oblasti imunológie. Pochádza z Prešova a je mamou 9-ročnej dcérky Adélky. Lucia približne pred ôsmimi rokmi našla záľubu v lezení. Začala liezť na morských útesoch a krátkych skalných stenách. Neskôr objavila svoju lásku k dobrodružnejšiemu lezeniu vo vyšších horách. Okrem lezenia na skalách nabrala skúsenosti v ľadolezení a zimnom mixovom lezení. V rámci prípravy na expedíciu na Everest trénovala v Alpách, kde taktiež vystúpila na Mont Blanc (4 807 m), Mera Peak v Himalájach (6 476 m) a Aconcaguu v Andách (6 961 m).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Janičová