Putin navrhol zavedenie „Dňa opätovného zjednotenia“ Ruska a anektovaných ukrajinských území

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na Východnom ekonomickom fóre v ruskom Vladivostoku. Foto: SITA/Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruský vodca Vladimir Putin predložil Štátnej dume návrh na ustanovenie „Dňa opätovného zjednotenia“ Ruska a anektovaných ukrajinských území.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V utorok o tom podľa spravodajského portálu CNN informovala ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti. Navrhuje pritom, aby sa tento deň slávil 30. septembra.

Návrh teraz prerokujú v dolnej komore ruského parlamentu, kde prejde legislatívnym procesom, a následne sa z neho môže stať zákon.

Putin vlani oznámil nezákonnú anexiu štyroch ukrajinských oblastí: samozvaných Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky na východe Ukrajiny, ako aj Chersonskej a Záporožskej oblasti na juhu.

Odvtedy sa pokúša vytvoriť falošný obraz ruskej legitimity v štyroch ukrajinských oblastiach, ktoré jednostranne vyhlásil za ruské územie. Cez víkend tam tiež ruskí predstavitelia zinscenovali voľby, ktoré medzinárodné spoločenstvo všeobecne odmietlo ako falošné. Výsledkom neprekvapivo dominovala Putinova strana Jednotné Rusko.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin
Firmy a inštitúcie Štátna duma