Raducanuová odpálila bombu, zmazala svoje konto s miliónmi fanúšikov. O reštart sa pokúsi so slovenským trénerom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Emma Raducanuová
Britka Emma Raducanuová počas zápasu tretieho kola proti Poľke Ige Swiatekovej na Australian Open. Foto: SITA/AP Photo/Asanka Brendon Ratnayake
Tento článok pre vás načítala AI.

V posledných týždňoch sa zvýšil počet slovných útokov na tenistky na sociálnych sieťach. Bolo preto len otázkou času, kedy pomyselná bomba vybuchne. A odpálila ju Britka Emma Raducanuová, píše web sport.cz.

Víťazka US Open 2021 sa rozhodla uprednostniť osobnú bezpečnosť pred popularitou. Okrem „hejtov“ ju zdrvilo aj prenasledovanie a obťažovanie zo strany istého muža. Preto si vymazala svoj účet na sociálnej sieti Instagram.

Všetko vyvrcholilo vo februári v Dubaji. V dueli proti Češke Karolíne Muchovej Raducanuová náhle prestala hrať a priamo na kurte sa rozplakala.

Potrebovala pauzu

Britku prenasledoval stalker. Za svojou „obeťou“ cestoval do štyroch rôznych krajín. Aj to bol dôvod, prečo sa rozhodla pre radikálny krok.

Hoci na svojich sociálnych sieťach nazbierala viac ako tri milióny fanúšikov, napriek tomu si vymazala svoje konto.

Po incidente v Saudskej Arábii vynechala ďalší turnaj, najmä preto, aby sa psychicky pripravila na tzv. piaty grandslam – turnaj v Indian Wells. Vypadla však už v prvom kole, keď proti Japonke Moyuki Uchijimovej získala len päť gemov.

Množstvo zvereniek

Možno aj preto začala na skúšobnej báze trénovať pod slovenským koučom Vladimírom Pláteníkom. Spolupráca by mala zatiaľ trvať do French Open.

V minulosti Pláteník spolupracoval s Dominikou Cibulkovou, Ruskami Naďou Petrovovou, Dariou Kasatkinovou a Veronikou Kudermetovovou, Belgičankou Yaninou Wickmayerovou, Rumunkou Soranou Cirsteovou, Austrálčankou Aljou Tomljanovičovou a Slovinkou Polonou Hercogovou.

„Mladá hráčka začne kariéru jedným skvelým výsledkom a potom to má už ťažké,“ povedal rodák z Bratislavy.

Pláteník priznal, že nešlo o prvý kontakt medzi ním a 22-ročnou Raducanuovou, doplnil spomínaný športový web.

„Emma ma oslovila hneď po svojom veľkom úspechu. Vtedy som si však myslel, že to bude trénerská samovražda. Teraz je však v úplne inej pozícii. Prešla si peklom. Dnes je aj vekovo trochu vyspelejšia. Je čas, aby som to skúsil,“ dodal slovenský tenisový tréner.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ajla TomljanovičováDaria KasatkinováDominika CibulkováEmma RaducanuováSorana CirsteováVeronika KudermetovováVladimír Pláteník
Firmy a inštitúcie WTA Ženská tenisová asociácia