Rajtár víni Kaliňáka z klamstva a pýta sa, prečo polícia ešte neukončila vyšetrovanie Bašternáka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Kaliňák
Podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) – Vedenie strany Smer-SD je v koncoch, nedokážu vysvetliť prevody podielov medzi podnikateľom Ladislavom Bašternákom a ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a nedokážu dať odpočet toho, čo urobili pre Slovensko za desať rokov, čo sú pri moci. Povedal to na štvrtkovej tlačovej besede poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Jozef Rajtár (SaS).

Kaliňák mal vedome klamať

Osobite Kaliňák by mal podľa Rajtára vysvetliť prácu polície a jej vyšetrovanie korupcie, daňových a ďalších podvodov. „Miesto toho, aby dokázali pozitívne prezentovať svoje výsledky, očierňujú opozíciu,“ uviedol. „My ako politici musíme zniesť kritiku aj vedieť vysvetliť svoje činy,“ dodal Rajtár.

Zároveň uviedol, že Kaliňák na mimoriadnej schôdzi v NR SR hovoril o tom, že Rajtár ako člen Dozornej rady Slovenskej konsolidačnej hlasoval za predaj pohľadávky v hodnote štyroch miliónov eur za 18 tisíc.

„Vyžiadal som si od Slovenskej konsolidačnej, kde som bol v dozornej rade, vysvetlenie a výsledky hlasovania. Všetci členovia dozornej rady sa na hlasovaní zúčastnili okrem mňa,“ povedal a dodal, že Kaliňák tak vedome klamal pred celým národom. „S predajom pohľadávok nemám nič spoločné, nezúčastnil som sa na hlasovaní o týchto pohľadávkach,“ povedal.

Navrhuje väzobné stíhanie Bašternáka

Zdôraznil, že pohľadávky nechali po sebe „mečiarovský privatizéri“, keď vytunelovali podniky a keď si napožičiavali z bánk úvery, ktoré nikdy nesplatili. „Dnes sú z nich oligarchovia stojaci za stranou Smer-SD,“ dodal.

Podľa neho minister vnútra takýmto očierňovaním zakrýva aj to, že nevie vysvetliť svoj vzťah s Bašternákom. Rajtár sa pýta, prečo polícia ešte neukončila vyšetrovanie Bašternáka.

„Navrhujem jeho väzobné stíhanie, lebo trestná činnosť neustále pokračuje. Ladislav Bašternák môže ovplyvňovať svedkov, utiecť z krajiny. Chcem vyzvať políciu aj Roberta Kaliňáka, aby sa vyjadrili, prečo vyšetrovanie stále nie je ukončené,“ vyhlásil a pripomenul, že Bašternák sa žiadosťou o účinnú ľútosť k svojim činom priznal. „Ja som pripravený polícií poskytnúť všetky informácie,“ uzavrel.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef RajtárLadislav BašternákRobert Kaliňák