Remišová sa vyjadrila k odchodu Ďuriš Nicholsonovej z SaS

Veronika Remišová
Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Odchod europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej zo strany Sloboda a Solidarita (SaS) je vnútorným problémom strany, nie koalície. Pre agentúru SITA to uviedla ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí). Reagovala tak na informáciu Denníka N, na základe ktorej mala Ďuriš Nicholsonová oznámiť svoj záujem odísť z SaS aj členom strany.

Nespôsobovala koalícii problémy

„Eurofondy boli od začiatku zrejme len zástupný problém. Pani poslankyňa pôsobí v Európskom parlamente v Bruseli, koalícii žiadne problémy nespôsobovala. Teraz zrazu jeden deň porozpráva na tlačovej konferencii nepravdy a na druhý deň odchádza zo strany,“ uviedla v stanovisku Remišová.

Dôvodom odchodu Ďuriš Nicholsonovej má byť tlačová konferencia z 8. februára, na ktorej europoslankyňa vyhlásila, že Slovensko môže prísť o miliardu eur, keďže do konca roku 2020 nezabezpečilo premiestnenie týchto peňazí z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Tlačovka následne vyvolala spor s vicepremiérkou Remišovou, ktorá kritiku europoslankyne odmietla.

OĽaNO mrzia útoky na koalíciu

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nechce komentovať vnútorné záležitosti SaS. „Opakované útoky predstaviteľov strany SaS na vlastnú koalíciu nás, samozrejme, mrzia. O to viac, ak znižujú autoritu vlády v čase mimoriadne vážnej krízy,“ zdôraznil pre agentúru SITA Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽaNO.

Europoslankyňa sa k tomuto kroku podľa Denníka N odhodlala, „aby strane nerobila väčšie problémy, ako má doteraz, a neprinášala do koalície nové napätie“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Ďuriš NicholsonováVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaZa ľudí