Remišovej ministerstvo vyhlásilo výzvu na podporu najchudobnejších ľudí v zaostalých regiónoch, prerozdelí viac ako milión eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Veronika Remišová
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Foto: SITA/Branislav Bibel

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) pripravilo otvorenú výzvu v sume 1,1 milióna eur pre projekty mimovládnych a neziskových organizácií.

Pomoc najchudobnejším

Cieľom je eliminovať sociálne a ekonomické dôsledky pandémie na najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva. Výzva sa týka Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja, v ktorých sa nachádzajú najmenej rozvinuté okresy.

Do výzvy sa môžu zapojiť organizácie z celého Slovenska, avšak činnosť musia vykonať v danom kraji. Na tlačovej konferencii to povedal štátny tajomník MIRRI SR Dušan Velič. Projekty je potrebné podávať najneskôr do 8. augusta 2022.

Podpora najmenej rozvinutých regiónov

Aktivity, na ktoré môžu mimovládky žiadať dotáciu, sú rozdelené do troch sekcií – sociálne a psychologické poradenstvo, poradenstvo na trhu práce, a tiež podpora športu a voľnočasových aktivít. Jeden projekt môže byť podporený sumou od 20-tisíc do 50-tisíc eur.

Splnomocnenec vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti Filip Vagač ocenil spoluprácu s MIRRI a podporu najmenej rozvinutých regiónov.

Výzva bude komunikovaná cez komoru mimovládnych neziskových organizácií, a tiež oslovia aj konkrétne organizácie. Prvé zmluvy s úspešnými uchádzačmi by mal štát podpísať už v septembri.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan VeličFilip Vagač
Firmy a inštitúcie Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR MIRRI