Fico podľa Remišovej prekročil všetky červené čiary, ale v parlamente jej odsúdenie jeho škandalózneho správania neprešlo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Veronika Remišová
Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 7. mája, 11:58

Národná rada SR neodsúdila výroky predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD), čo navrhovala v uznesení poslankyňa Veronika Remišová (klub hnutia Slovensko).

Na rokovanie parlamentu predložila uznesenie, ktorým navrhovala odsúdiť „škandalózne správanie predsedu vlády Fica, ktorý mimoriadne nevhodným a agresívnym spôsobom ponížil štátnych úradníkov a zdegradoval úroveň verejnej debaty“.

Materiál na rokovanie Remišová predložila z dôvodu, že premiér svojím výrokom na adresu predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a jeho kolegov prekročil všetky červené čiary normálneho správania.

Zbabelo zvaľuje vinu na štátnych úradníkov len preto, že je sám neschopný naplniť svoje predvolebné sľuby o nižších cenách energií. Označením úradníkov za teroristov, ktorých by ,uškrtil´, Robert Fico úplne dehonestoval funkciu predsedu vlády. Nenávistnou a lživou rétorikou vytvára z vybraných ľudí verejných nepriateľov, čo je v štandardnej demokratickej krajine absolútne neprípustné,“ odôvodnila predloženie uznesenia Remišová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Robert FicoVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Matovičovo hnutie SlovenskoSMER-SDÚRSO Úrad pre reguláciu sieťových odvetví