Rozvoj prihraničných oblastí bude v strategickom záujme Slovenska, tvrdí Raši

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Richard Raši
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) Richard Raši. Foto: SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

Oblasť cezhraničnej spolupráce v rámci programu Interreg bola pre ministra investícií a regionálneho rozvoja Richarda Rašiho (Hlas-SD) jednou z dôležitých tém rokovania v Budapešti. Potvrdením tejto spolupráce, ako aj zhodnotením všetkých projektov bude Memorandum o porozumení medzi vládou Slovenska a Maďarska.

„Keďže všetky prihraničné oblasti sú vstupnou bránou do našej krajiny, rozvoj týchto území má byť v strategickom záujme územia celého Slovenska. Rozvoj regiónov je prioritou nášho ministerstva, preto pri príprave tohto memoranda preberieme koordinačnú úlohu a v spolupráci so samosprávami navrhneme spoločné projekty, ktoré by mohli byť jeho súčasťou,“ uviedol Raši.

Minister investícií na zahraničnej návšteve v Maďarsku tiež dodal, že cezhraničná spolupráca je základným kameňom európskej integrácie a dôležitá pre uvoľnenie plného potenciálu regiónov, z ktorého budú mať prospech všetci.

„Programy cezhraničnej spolupráce Interreg, ktoré slúžia záujmom komunít v pohraničí, sú dôležité pri podpore rastu, stability, sociálneho zabezpečenia v pohraničnom regióne a prispievajú k hospodárskemu rastu,“ povedal na záver minister.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Raši
Firmy a inštitúcie Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR MIRRI