RTVS riešila nahrávku s nadávkami z olympiády, Merčiak dostal od Rezníka napomenutie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
RTVS: Spustila vysielanie TV okruhu :ŠPORT
Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník a športový komentátor a moderátor Marcel Merčiak. Foto: SITA/RTVS

Šetrením a rozhovorom s dotknutými stranami sa preukázalo, že situácia týkajúca sa moderátora Marcela Merčiaka, zachytená na nahrávke, ktorá vznikla pri zabezpečovaní priameho prenosu zo Zimných olympijský hier (ZOH) v Pekingu nie je systémovým problémom.

Podozrenia z konfliktu a šikany

Konštatovala to Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) vo svojom stanovisku, ktoré poskytla agentúre SITA hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

RTVS v ňom zhodnotila, že išlo o jednorazové zlyhanie komunikácie medzi zamestnancami. V súvislosti so vzniknutou situáciou sa generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník stretol aj s Marcelom Merčiakom.

Situáciu, ktorá vznikla pri zabezpečovaní priameho prenosu zo ZOH v Pekingu, sme dôkladne prešetrili, aby sme vylúčili podozrenia z prípadného dlhodobého konfliktu alebo šikany na pracovisku,“ priblížila Pivarčiová.

Dôsledné prešetrenie situácie

Doplnila, že Rezník pri stretnutí s Merčiakom, moderátorovi ostro vytkol pochybenie a v rámci pracovno-právnych vzťahov mu udelil napomenutie za nedôsledné plnenie pracovných úloh. Podľa Pivarčiovej si Merčiak uvedomuje vážnosť vzniknutej situácie, ľudsky ho to mrzí a za svoje vyjadrenia sa ospravedlnil.

Hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová 10. februára informovala, že RTVS dôsledne prešetrila situáciu o uniknutej nahrávke súkromnej konverzácie zamestnancov. Upresnila, že osoba, ktorej konanie viedlo k úniku predmetnej konverzácie, už nie je zamestnancom RTVS, k čomu dospeli po vzájomnej dohode s priamym nadriadeným.

V rámci ochrany súkromia a zamedzeniu ďalšieho šírenia negatívnych emócií medzi verejnosťou nebudeme špecifikovať meno ani pracovné zaradenie danej osoby. Chceme však zdôrazniť, že táto osoba nebola v priamom konflikte s Marcelom Merčiakom a zverejneniu nepredchádzali osobné konflikty z minulosti ani súčasnosti,“ uviedla vtedy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrea PivarčiováJaroslav RezníkMarcel Merčiak