Rusi utrpeli v Doneckej oblasti značné straty a civilistov využívajú ako „štíty“

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ukrajinskí vojaci, vojna na Ukrajine, armáda
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruské jednotky utrpeli značné straty medzi Bachmutom a Soledarom v Doneckej oblasti. V Záporožskej oblasti smerom na Melitopoľ sa zasa sťahujú do domov civilistov a využívajú ich dvory na zriadenie palebných pozícií.

Vyhlásenie generálneho štábu

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ruskí okupanti cynicky pokračujú v porušovaní noriem medzinárodného humanitárneho práva. Násilne bývajú spolu s civilnými obyvateľmi v ich domoch a využívajú civilistov ako ľudské štíty,“ uviedol generálny štáb.

Nízka úroveň morálky a psychiky

Ruské jednotky podľa generálneho štábu v dedine Nove nachádzajúcej sa medzi oslobodenou obcou Robotyne a mestom Tokmak využívajú súkromné dvory civilistov ako palebné pozície a rozmiestňujú v nich vojenskú techniku a personál.

Podľa generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl 200. samostatná motostrelecká brigáda 14. armádneho zboru pobrežných síl Severnej flotily Ruskej federácie, ktorá sa zúčastňuje na bojoch medzi Bachmutom a Soledarom, má vysoké bojové straty personálu. Asi 200 vojakov z tejto brigády sa lieči v nemocnici v meste Pervomajsk v Luhanskej oblasti.

„Personál jednotky má nízku úroveň morálky a psychiky a chýba mu motivácia pre ďalšie bojové operácie,“ tvrdí generálny štáb.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať