Ruskí okupanti museli ustúpiť v Záporožskej oblasti, o život však prišli ukrajinskí zajatci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ukrajinskí vojaci, Záporožie, Záporožská oblasť
Ukrajinskí vojaci v bunkri v Záporožskej oblasti. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ukrajinské ozbrojené sily na Záporožskom fronte uviedli, že zmarili sobotňajšiu ofenzívu Rusov a prinútili ich stiahnuť sa na predchádzajúce pozície. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedlo Operačné veliteľstvo Západ.

Vojenské velenie uviedlo, že bolo zničených dovedna 18 kusov ruskej techniky, vrátane troch tankov. O život prišlo 70 ruských vojakov, ďalších 80 utrpelo zranenia. Po ofenzíve sa ruské jednotky stiahli na svoje pôvodné pozície.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Prehnaná ofenzíva jednotiek Cezar Kunikov na Záporožskom fronte zlyhala, rovnako ako predtým výsadková loď s rovnakým názvom,“ uviedlo Operačné veliteľstvo Západ.

Ruské okupačné sily taktiež zastrelili v nedeľu pri obci Vesele v Doneckej oblasti dvoch ukrajinských vojnových zajatcov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to hovorca ukrajinskej armády na východe krajiny Iľja Jevlaš.

„Dnes ráno Rusi opäť raz dokázali, že nerešpektujú medzinárodné humanitárne právo, keď zastrelili dvoch ukrajinských vojnových zajatcov v oblasti, na ktorú dohliada operačná strategická skupina síl Chortycia,“ vyhlásil Jevlaš. Ukrajinské pozemné sily zverejnili video popravených ukrajinských väzňov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať