Rusko ešte nedosiahlo svoje ciele vo vojne proti Ukrajine, vyhlásil Putin v rozhovore s Carlsonom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vladimir Putin v rozhovore s americkým novinárom Tuckerom Carlsonom
Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore s americkým novinárom Tuckerom Carlsonom. Foto: Tucker Carlson Network via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruský vodca Vladimir Putin povedal, že Rusko „nedosiahlo svoje ciele“ vo vojne proti Ukrajine a že Moskva bola v roku 2014 „nútená vziať Krym pod svoju ochranu“. Ako referuje web Ukrajinská pravda, šéf Kremľa to povedal v rozhovore s americkým novinárom Tuckerom Carlsonom.

Ohrozený polostrov Krym

Putin povedal, že Rusko ešte „nedosiahlo ciele špeciálnej vojenskej operácie“, predovšetkým denacifikáciu, ktorá zahŕňa „zakázanie všetkých neonacistických hnutí“. Ruský vodca tiež uviedol, že „Ukrajina začala vojnu a cieľom Ruska je ju ukončiť“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V rozhovore Putin povedal, že v roku 2014 bolo Rusko „nútené vziať Krym pod svoju ochranu, pretože polostrov bol ohrozený“. Putin vo svojom rozhovore s Carlsonom zopakoval všetky známe naratívy ruskej propagandy, vrátane tých, ktoré súvisia s vojnou na Ukrajine. Putin zároveň v rozhovore obvinil Ukrajinu z neochoty rokovať.

Americký novinár Tucker Carlson v rozhovore s ruským prezidentom Vladimirom Putinom
Americký novinár Tucker Carlson v rozhovore s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Foto: Tucker Carlson Network via AP.

Prečo si Putin vybral Carlsona?

Tucker Carlson bol v rokoch 2016 až 2023 moderátorom relácie „Tucker Carlson Tonight“ na Fox News, ale minulý rok v apríli bol prepustený bez oficiálneho vysvetlenia od svojho zamestnávateľa. CNN poznamenala, že „Carlson bol na kanáli hlavným propagátorom konšpiračných teórií a radikálnej rétoriky“.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal novinárom, že Carlsona vybrali pre rozhovor, pretože „zastáva postoj, ktorý sa líši“ od ďalších anglicky hovoriacich médií.

V novembri bývalý americký prezident Donald Trump povedal, že v prípade víťazstva v amerických prezidentských voľbách ako potenciálneho partnera a viceprezidenta zvažuje protiukrajinského televízneho moderátora Tuckera Carlsona.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dmitrij Peskovtucker carlsonVladimir Putin