Rusko má problémy pri výrobe rakiet dlhého doletu Ch-101, podľa Britov môžu za to čiastočne sankcie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Raketa, rusko ukrajinský konflikt
Na tejto fotografii prevzatej z videa zverejneného tlačovou službou ruského ministerstva obrany je raketa odpálená z raketového systému ruskej armády smerom k ukrajinskej pozícii na neznámom mieste. Foto: Ilustračné, Russian Defense Ministry Press Service photo via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Rusko podľa britského ministerstva obrany pravdepodobne má problémy pri výrobe rakiet dlhého doletu Ch-101, čiastočne v dôsledku uvalených sankcií. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Britská vojenská spravodajská služba vychádza z fotografií z otvorených zdrojov zo záveru marca, ktoré ukazujú trosky rakety spadnutej na pole v ruskej Saratovskej oblasti. Najprv boli fragmenty považované za zvyšky ukrajinského dronu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Bližšie preskúmanie však naznačilo, že pravdepodobne ide o časti rakety Ch-101, uviedol britský rezort obrany. Porucha rakety by mohla byť znakom toho, že Rusko má problémy s výrobou Ch-101, ktoré pravdepodobne prehĺbili sankcie, konštatoval britský rezort obrany.

Ch-101 je jednou z „najlepších ruských rakiet“, ktorá dokáže preletieť približne 4-tisíc kilometrov, dodáva britské vojenské spravodajstvo.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať