Rusko podľa Britov už začalo kampaň náletov na ukrajinskú energetiku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ukrajina
Ruská armáda zaútočila na tepelnú elektráreň ukrajinskej energetickej spoločnosti DTEK v Doneckej oblasti. Foto: ilustračné, twitter.com
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
  • Chapters
  • descriptions off, selected
  • captions and subtitles off, selected
    Reklama
    Tento článok pre vás načítala AI.

    Rusko podľa britského ministerstva obrany pravdepodobne už začalo koordinovanejšiu kampaň náletov s cieľom ničiť ukrajinskú energetickú infraštruktúru. V správe britskej vojenskej spravodajskej služby, ktorú rezort obrany zverejnil v nedeľu na mikroblogovacej sieti X, sa konštatuje, že Moskva kampaň odštartovala v noci 7. decembra. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

    Viac o téme: Vojna na Ukrajine

    Bol to pravdepodobne začiatok koordinovanejšej kampane Ruska zameranej na degradáciu ukrajinskej energetickej infraštruktúry,“ uviedlo obranné spravodajstvo Veľkej Británie.

    Britskí analytici však poznamenali, že väčšinu ruských rakiet úspešne zachytila ​​ukrajinská protivzdušná obrana. Útok si vyžiadal smrť jedného civilistu, ale materiálne škody boli veľmi malé, dodalo britské ministerstvo obrany.

    Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
    Firmy a inštitúcie: Britské ministerstvo obrany