Rusom sa podľa Britov nepodarilo splniť zámer Putina, generálny tajomník NATO by prehodnotil obmedzenie na používanie zbraní

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: archívne, Alexander Kazakov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruskej armáde sa podľa britského vojenského spravodajstva nepodarilo splniť zámer ruského vodcu Vladimíra Putina vytvoriť „nárazníkovú zónu“ na severe ukrajinskej Charkovskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Charkovský front sa pravdepodobne stabilizoval, pričom Rusmi kontrolované územia sú roztrieštené a nie sú spojené. Zisky Ruska v tomto smere budú v nadchádzajúcom týždni obmedzené, keďže počiatočný pohyb Ruska zastavil ukrajinský odpor,“ uviedlo v nedeľu britské vojenské spravodajstvo na mikroblogovacej sieti X. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Plán vytvoriť bezpečnostnú „nárazníkovú zónu“ v Charkovskej oblasti ruský prezident zverejnil 17. mája. Vzhľadom na ruskú ofenzívu generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg povedal, že podľa neho je najvyšší čas na to, aby niektorí spojenci prehodnotili obmedzenia na používanie zbraní poskytnutých Ukrajine proti cieľom v Rusku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jens StoltenbergVladimir Putin