Ružomberské basketbalistky skončili v pohárovej Európe

Ružomberok

BENÁTKY 22. decembra (WEBNOVINY) – Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali v odvetnom zápase šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA 2010/11 na palubovke talianskeho tímu Reyer Benátky o 17 bodov – 64:81 (30:36). Keďže zverenky trénera Ivana Kurillu podľahli favorizovanému súperovi aj pred týždňom na domácej palubovke 78:91, rozlúčili sa pre túto sezónu s európskymi pohárovými súťažami. Liptáčky v tomto ročníku EP FIBA zopakovali svoj výkon z uplynulej sezóny, kedy v tiež v šestnásťfinále rovnakej súťaže nestačili na rumunský klub Municipal Targovište.

Európsky pohár FIBA 2010/11 – šestnásťfinále – odvetný zápas – výsledok:

Reyer Benátky (Tal.) – MBK Ružomberok 81:64 (21:19, 15:11, 22:20, 23:14) – prvý zápas 91:78, do osemfinále postúpuje Reyer Benátky

Zostava a body Benátok: Ohldeová 22, Sottanová 19, Jokičová 12, Maioranová 8, Ogorodnikovová 5 (Jansoneová 7, Davidová a Meneghelová po 3, Valeriová 2, Scaramuzzová 0)

Zostava a body Ružomberka: Podešvová 18, Tarasovová 15, Bučáková 12, Lukačovičová 9, Černáková 1 (Tetemondová 7, Novocká 2, Grešnerová 0, D. Baburová 0)

TH: 26/21 – 19/15, fauly: 18 – 15, 5 osobných chýb: 35. Tetemondová (Ružomberok), trojky: 8 – 1.

Hoci favorizované Benátčanky začali trojkou Sottanovej, po 150 sekundách už viedli Ružomberčanky 6:3. V 5. min vyrovnala ešte Bučáková na 10:10, potom však po sérii strát a nepresných streleckých pokusov ušli domáce po 9-bodovej šnúre na 19:10. Podešvovej presná ruka však udržala Ružomberčanky v závese za súperkami a v 13. min ich dokonca opäť dostala do vedenia – 23:21. Ešte dve minúty pred koncom prvého polčasu bol stav 29:29, záver druhej štvrtiny však vďaka bodom Ohldeovej a Jansoneovej lepšie zvládli domáce hráčky a na polčas odchádzali do šatní so šesťbodovým náskokom 36:30.

V treťom dejstve sa k Podešvovej pridali strelecky Tarasovová s Lukačovičovou, no vždy, keď sa Liptáčky dotiahli na 3-4-bodový rozdiel, domáce zakontrovali úspešným trojbodovým pokusom a kontrolovali náskok. Päťbodová šnúra domácej rozohrávačky Sottanovej znamenal v úvode 4. štvrtiny prvýkrát dvojciferný náskok Benátok – 63:52. V pohode hrajúce zverenky Paola Rossiho svoj náskok podobne ako pred týždňom v Ružomberku napokon v závere natiahli až na 20 bodov (81:61 v 39. min), v poslednej minúte však Ružomberčanky vďaka Černákovej a Novockej skorigovali na konečných 64:81.