S komisárom pre deti prokurátori diskutovali o stave dodržiavania práv detí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Prokuratúra, komisár pre deti
Foto: SITA/Generálna prokuratúra SR.
Tento článok pre vás načítala AI.

Stav dodržiavania práv detí v spoločnosti za uplynulé obdobie bol témou štvrtkového spoločného rokovania prvého námestníka generálneho prokurátora Jozefa Kanderu, námestníka generálneho prokurátora Jozefa Sedláka a ďalších zástupcov generálnej prokuratúry s komisárom pre deti Jozefom Mikloškom a Katarínou Hatrákovou z Úradu komisára pre deti.

Ochrana psychického a fyzického vývoja detí

Ako Generálna prokuratúra SR informovala na svojej internetovej stránke, diskutovalo sa aj o vzájomnej spolupráci za rok 2023 a vytýčení jej nových cieľov.

Účastníci pracovného stretnutia potvrdili dlhodobý spoločný záujem na ochrane zdravého psychického a fyzického vývoja detí a na zabezpečení ich efektívnej a účinnej ochrany. Osobitnú pozornosť venovali téme sekundárnej viktimizácie detí v trestnom konaní,“ uviedla prokuratúra.

Stav zákonnosti v reedukačných centrách

Spoločné rokovanie sa týkalo aj poznatkov generálnej prokuratúry o stave zákonnosti v reedukačných centrách, ku ktorým dospela svojou rozsiahlou previerkovou činnosťou v roku 2023.

„V nasledujúcom období generálna prokuratúra a Úrad komisára pre deti zintenzívnia výmenu informácií pre legislatívne zmeny právnych predpisov presadzujúcich najlepšie záujmy detí,“ dodala prokuratúra.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef KanderaJozef MikloškoJozef SedlákKatarína Hatráková
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR