Saganovci odstúpili z Paríž - Nice a majú pred sebou dlhú pauzu

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, SITA/AP

Jedno druhé a jedno tretie miesto v rýchlych koncovkách etáp. Taká je bilancia Petra Sagana na cyklistických pretekoch Paríž-Nice, ktoré napokon obsahovali iba sedem namiesto pôvodného počtu ôsmich etáp. Z obáv pred šírením koronavírusu organizátori zrušili záverečnú etapu v uliciach mesta Nice na juhovýchode Francúzska.

Aj tak boli preteky Paríž-Nice jedno z posledných vážnych športových podujatí na svete, ktoré ešte ohlásili svojho víťaza. Celkové prvé miesto si v sobotňajšej kráľovskej etape s cieľom na vrchole stúpania La Colmiane s vypätím všetkých síl udržal Nemec Maximilian Schachmann z tímu Bora-Hansgrohe. V celkových výsledkoch bol iba o 18 sekúnd lepší ako Belgičan Tiesj Benoot z tímu Sunweb.

„Vyhrať Paríž-Nice je veľká vec. V prvej etape sme získali žltý dres a ubránili sme ho až do poslednej etapy. Sme veľmi radi, že sme to stihli pred možno dlhou prestávkou, ktorá sa črtá. Náš tím ukázal svoju silu,“ uviedol pre RTVS slovenský športový riaditeľ Bora-Hansgrohe Ján Valach.

Sagan je doma v Monaku

Bratia Peter a Juraj Saganovci nedokončili záverečnú etapu na Paríž-Nice. Z pretekov odstúpili približne na 40. kilometri po absolvovaní prvého zo štyroch kategorizovaných stúpaní na Col de Vence. Trojnásobný majster sveta Peter Sagan podľa RTVS odcestoval domov do Monaka.

Peter mal máličko natiahnutý úpon na kolene pred štartom, vedeli sme o tom, čakali sme, či ho to bude bolieť alebo nie. Uznali sme za vhodné, aby radšej odstúpil,“ skonštatoval slovenský športový riaditeľ Bora-Hansgrohe Ján Valach.

Dlhá pauza

Po pretekoch Paríž-Nice sa zrejme na dlhší čas zastaví cyklistická sezóna 2020. Organizátori z obáv zo šírenia koronavírusu zrušili všetky marcové podujatia vrátane monumentálnej klasiky Miláno – San Remo (21.3.) či veľkých belgických jednorazových pretekov E3 BinckBank (27.3.) a Gent-Wevelgem (29.3.). Keďže respiračné ochorenie COVID-19 sa rýchlo šíri naprieč Európou, rovnaký osud zrejme postihne aj všetky aprílové preteky vrátane tradičných jednorazových vrcholov Okolo Flámska (5.4.) a Paríž-Roubaix (12.4.).

Podľa správ Eurosportu je už dokonca potvrdené, že ani prestížne podujatie Okolo Flámska sa v tomto roku neuskutoční.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ValachPeter Sagan