Saková nepozná obvinených z akcie zameranej na korupciu na ministerstve vnútra, hovorí o nečistej politickej hre

Denisa Saková
Bývalá ministerka vnútra SR Denisa Saková. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
  • aktualizované 13. augusta 16:00

Bývalá ministerka vnútra Denisa Saková (Hlas-SD) nepozná a nikdy sa nestretla s nikým, kto bol medializovaný ako obvinený v rámci štvrtkovej policajnej akcie, pri ktorej obvinili spolu 11 osôb.

Uviedla to v reakcii na medializované informácie, že polícia sa pri akcii zamerala na korupčnú trestnú činnosť aj na ministerstve vnútra.

Vďaka zmarenej akcii je na úteku

Zároveň Saková vo vyhlásení zdôraznila, že medzi obvinenými je kajúcnik známy vo viacerých prípadoch pod dozorom Úradu špeciálnej prokuratúry Peter P. alias Tiger. Vyhlásenie poskytla Patrícia Medveď Macková, hovorkyňa Hlasu-SD.

„Práve ten Peter P., ktorý mal byť zadržaný Úradom inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR a ktorého zadržanie podľa medializovaných informácií mal zmariť osobnou intervenciou prezident Policajného zboru SR na pokyn ministra vnútra,“ povedala Saková s tým, že vďaka tejto zmarenej akcii je dnes Peter P. na úteku a nemôže tieto veci hodnoverne vysvetliť. „Na základe toho som presvedčená, že ide o nečistú politickú hru,“ dodala exministerka.

Na svetlo vychádzajú praktiky Smeru

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) v tejto súvislosti uviedlo, že dlhodobo poukazuje na praktiky, ktoré sa za bývalých vlád diali aj na najvyšších miestach. Zistenia považuje za ohavné a zarážajúce, ale nie za prekvapivé.

„Na svetlo vychádzajú stále väčšie a obludnejšie praktiky predošlých vlád Smeru. Vo svojej podstate venovali všetku energiu svojho akože vládnutia na obohacovanie a korumpovanie, kde musel každý smerák byť súčasťou tohto systému našich ľudí. Všetci museli držať spolu, ináč hrozilo, že sa im tento systém rozpadne ako domček z kariet, čo sa aj po voľbách deje. Vo svojej panike a strachu sú schopní sa podieľať na rozvrate štátu hecovaním proti očkovaniu a všetkým protipandemickým opatreniam. Ako konali protištátne počas ich vládnutia, tak konajú aj teraz a nikdy ináč ani konať nebudú,“ doplnil poslanec parlamentu Juraj Krúpa (OĽaNO).

Obvinili 11 osôb

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok 12. augusta zasahovala na viacerých miestach v Bratislavskom, Nitrianskom a Trenčianskom kraji. Vyšetrovateľ obvinil 11 osôb vrátane Petra P. pre všeobecne nebezpečný trestný čin a pre trestný čin proti majetku.

Deväť osôb polícia aj zadržala, jedna osoba sa v čase akcie nachádzala mimo Slovenska a jedna osoba je v pátraní. Podľa medializovaných informácii sa trestná činnosť týkala napríklad obstarávania a nákupu hasičských vozidiel. Mali za ňou stáť „doposiaľ presne nestotožnení ľudia, ktorí boli riadiacimi funkcionármi rezortu vnútra“.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Denisa SakováJuraj Krúpa
    Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRNAKA Národná kriminálna agentúraOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiÚrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SRÚrad špeciálnej prokuratúry