Na MS vo futbale v Katare padol rekordný počet gólov, doterajšie maximum patrilo turnajom vo Francúzsku a Brazílii

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MS vo futbale 2022, Katar
Foto: ilustračné, SITA/AP

Šesťgólová prestrelka v nedeľňajšom finále majstrovstiev sveta v Katare medzi futbalistami Argentíny a Francúzska stanovila rekordný počet gólov na scéne svetových šampionátov. Na katarských štadiónoch padlo 172 gólov, čo bol o jeden presný zásah viac ako doterajšie maximum stanovené na MS 1998 vo Francúzsku a na turnaji v roku 2014 v Brazílii.

Druhé šesťgólové finále za sebou

Tento rekord s najväčšou pravdepodobnosťou vydrží iba do najbližšieho svetového šampionátu v USA, Mexiku a Kanade, keďže o štyri roky sa počet účastníkov zvýši z 32 na 48. Turnaj, navyše, namiesto doterajších 64 zápasov ponúkne 80 alebo možno až 104 zápasov.

Viac o téme: MS vo futbale 2022 v Katare

Nedeľňajšie finále medzi Argentínčanmi a Francúzmi sa skončilo remízou 3:3 po predĺžení, v následnom rozstrele boli šťastnejší Juhoameričania a získali tretí titul majstrov sveta. Bolo to druhé šesťgólové finále za sebou, na MS 2018 v Rusku v rozhodujúcom dueli o zlato zvíťazili Francúzi nad Chorvátmi 4:2.

Francúzsky klenot Mbappé

Klenot Francúzov Kylian Mbappé sa stal druhým hráčom v dejinách s hetrikom vo finále svetového šampionátu. Predtým také niečo dokázal iba Angličan Geoff Hurst vo finále MS 1966. Mbappé, navyše, skóroval aj v jedenástkovom rozstrele.

Gólový priemer turnaja v Katare bol 2,63 gólu na zápas, čo je hlboko pod rekordnom stanoveným na podujatí vo Švajčiarsku v roku 1954, keď bol priemer neuveriteľných 5,38 gólu na zápas.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Kylian Mbappé