Samsung predstavil na podujatí Galaxy Unpacked v San Franciscu najnovšiu sériu vlajkových lodí Galaxy S23

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Galaxy s23 ultra_image_02_li.jpg
Foto: Samsung

Po roku od predstavenia poslednej série Galaxy S22 prichádza na trh o stupeň vyššia séria Galaxy S23. Smartfóny Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ a Galaxy S23 boli predstavené na včerajšom podujatí Galaxy Unpacked, ktoré sa konalo v San Franciscu. Jednotlivé modely prešli výraznou zmenou a oplývajú vynikajúcim výkonom a skvelými foto a video funkciami.

Novinky dostali najpokročilejšie fotoaparáty a používateľom ponúknu špičkový výkon. Navyše je ich prevedenie šetrnejšie než kedykoľvek predtým, keďže pri výrobe bolo použité ešte väčšie množstvo recyklovaných materiálov. Súčasťou predstavenia bola aj séria notebookov Galaxy Book3 Pro 14, Book3 Pro 16, Book3 Pro 360 a Book3 Ultra, ktoré však na našom trhu zatiaľ nebudú dostupné.

Nový snímač s ohromným rozlíšením

Vôbec po prvýkrát v histórii série Samsung Galaxy je model Galaxy S23 Ultra vybavený snímačom s technológiou Adaptive Pixel s neuveriteľným 200 Mpx rozlíšením, vďaka ktorému je zachytenie akýchkoľvek okamihov absolútne bezchybné. Premiéru si odkrútili aj predné fotoaparáty s technológiou Super HDR, rýchlym automatickým zaostrovaním a vyššou záznamovou frekvenciou. Tie sú používateľom dostupné vo všetkých troch modeloch série Galaxy S23.

Neuveriteľne presné zábery

Samsung s najnovšou sériou S23 posúva vyhotovovanie fotografií na novú úroveň. S23 Ultra má najvyspelejší fotografický systém v celej histórii radu Galaxy, vďaka čomu sa používatelia môžu tešiť na epické kreatívne zážitky a skvelé fotografie v akomkoľvek pros tredí aj za nepriaznivých svetelných podmienok. Zábery a videá zhotovené počas noci alebo koncertu sú ostrejšie a kresba detailov je neuveriteľne presná. O elimináciu šumu sa starajú algoritmy digitálneho spracovania obrazu s využitím umelej inteligencie. Rozostreniu záberov pri nízkom osvetlení zabraňuje duálny optický stabilizátor obrazu (OIS). Pri vyhotovovaní videozáznamov v najvyššej 8K kvalite je navyše možné nastaviť širší uhol záberu či využiť novú funkciu 360 Audio Recording zabezpečujúcu priestorový zvuk, vďaka ktorej budú zábery znieť perfektne.

Výkon hodný smartfónu budúcnosti

Model Galaxy S23 Ultra využíva najnovší procesor Snapdragon, ktorý výrazne zvyšuje výkon. Vylepšená bola aj batéria, s ktorou Ultra vydrží o 20 % dlhšie. O viac ako 40 % sa zrýchlila grafika a zvýšil sa výkon umelej inteligencie. S23 Ultra dostal rozmerný displej s uhlopriečkou 6,8 palca a oproti svojmu predchodcovi nie je až taký zakrivený, čím sa jeho plocha opticky zväčšuje a splošťuje. Ponúka najlepší obraz v histórii smartfónov Samsung Galaxy.

Galaxy s23 ultra_image_09_li.jpg
Foto: Samsung

Osobné údaje v bezpečí

Všetky modely série Galaxy S23 vynikajú zárukou bezpečnosti a ochrany osobných údajov, o ktorú sa stará komplexný systém zabezpečenia Samsung Knox. Vďaka jednoduchému ovládaciemu panelu majú používatelia dokonalý prehľad o tom, kto má prístup k ich dátam a ako sa využívajú. Všetky tri modely sú navyše súčasťou ekosystému SmartThings, takže prostredníctvom nich môžete ovládať ďalšie produkty Samsung – televízor, práčku či robotický vysávač.

Ekologicky šetrné prevedenie

Pri výrobe série Galaxy S23 bolo použitých ešte viac recyklovaných materiálov ako pri predchádzajúcej sérii. Tie boli po prvýkrát použité aj pri výrobe ochranného krycieho skla Corning Gorilla Glass Victus 2 s vylepšenou dlhodobou trvanlivosťou. Z recyklovaného papiera sú vyrobené aj krabičky. Navyše Samsung garantuje budúce aktualizácie operačných systémov či bezpečnostné aktualizácie.

Galaxy s23 ultra_image_17_li.jpg
Foto: Samsung

Dostupnosť a skvelá úvodná akcia

Smartfóny Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra sa začnú na Slovensku predávať v prípade vyšších pamäťových variantov od 6. februára 2023 a v prípade nižších od 17. februára 2023. V predaji budú v čiernej, krémovej, zelenej a fialovej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena modelu S23 s pamäťou 128 GB sa začína na sume 949 €. Odporúčaná maloobchodná cena najvyššieho modelu Galaxy S23 Ultra s 1 TB pamäťou je 1 819 €.

Zákazníci si však môžu jednotlivé smartfóny zakúpiť aj výhodnejšie. Stačí, ak si v období od 1. 2. do 16. 2. 2023 alebo do vypredania zásob kúpia niektorý z modelov a získajú smartfón s dvojnásobne vyššou kapacitou pamäte za cenu modelu s nižšou kapacitou. Mechanizmus získania modelu s vyššou pamäťovou verziou za cenu modelu s nižšou pamäťovou verziou sa môže líšiť v závislosti od predajcu. Využiť môžu aj odpredaj starého zariadenia a získať výkupný bonus v hodnote 120 €. Celkovo tak dokážu ušetriť v rámci úvodnej akcie až 360 €. Viac informácií o výkupnom bonuse je k dispozícii na www.novysamsung.sk.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Samsung