SaS plánuje po eurovoľbách zotrvať medzi európskymi konzervatívcami, ak do frakcie neprijmú Orbánovu stranu (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sloboda a Solidarita, Richard Sulík, Jana Bittó Cigániková
Tlačová beseda strany Sloboda a Solidarita ohľadom postupu strany po eurovoľbách. Foto: reprofoto, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Ak sa poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) dostanú do Európskeho parlamentu, plánujú zotrvať vo frakcii Európskych konzervatívcov a reformistov (ECR).

Odmietnutie Orbánovej strany

To sa však môže zmeniť v prípade, ak do tejto frakcie vstúpi maďarská strana Fidesz, ktorej lídrom je premiér Maďarska Viktor Orbán. Uviedol to na piatkovej tlačovej besede líder kandidátky SaS vo voľbách do Európskeho parlamentu Richard Sulík.

Nebudeme súhlasiť s prijatím strany Fidesz do tejto frakcie, ale ako život chodí, môže sa aj stať, že budeme prehlasovaní alebo že nebude zohľadnený náš postoj a náš nesúhlas. V takom prípade je isté, že frakciu ECR opustíme a tento postoj má aj česká Občianska demokratická strana, ktorú vedie český premiér Petr Fiala,“ informoval Sulík, ktorý s ním o tom už komunikoval.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Záujem Európskej ľudovej strany

Bývalý predseda liberálov tak predpokladá, že dôjde k spoločnému postupu a v prípade prijatia strany Fidesz do frakcie, ju česká strana taktiež opustí. Sulík ďalej uviedol, že v piatok volal so šéfom najväčšej frakcie – Európska ľudová strana (EPP)Manfredom Weberom, ktorý prejavil záujem o to, aby sa liberáli stali jej súčasťou.

Počas rozhovoru sa dotkli aj tém v súvislosti s prehodnotením Green dealu, zrušením zákazu spaľovacích motorov, stavaním hotspotov mimo územia Európskej únie a takto riešiť ilegálnu migráciu, alebo plnou podporou jadrovej energetiky. „Potešilo ma, že došlo k zmene postojov vo frakcii EPP v týchto základných veciach,“ informovala jednotka kandidátky SaS.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Manfred WeberPetr FialaRichard SulíkViktor Orbán
Firmy a inštitúcie EPP Európska ľudová stranaEurópska úniaEurópsky parlamentFideszSaS Sloboda a Solidarita