Šatan zranený, Chára sa vrátil

Šatan

BOSTON 12. marca (WEBNOVINY) – Vo štvrtkovom zápase zámorskej hokejovej NHL sa do zostavy Boston Bruins vrátil po jednozápasovej pauze spôsobenej zranením dolnej časti tela obranca Zdeno Chára, no pre zranenie slabín z nej vypadol útočník Miroslav Šatan.

Cháru trápilo zranenie už počas niekoľkých predchádzajúcich stretnutí. „Trochu ma to obmedzovalo. No dostal som sa do situácie, keď už som to nechcel viac zhoršiť. Tak som si dal pauzu. Dúfam, že sa to nezhorší,“ skonštatoval pre yahoo.com kapitán Bostonu, ktorý prvýkrát v sezóne chýbal v stredajšom zápase s Los Angeles (3:2 po predĺžení), no vo štvrtok už proti Philadelphii absolvoval svoju tradičnú zápasovú „porciu“ 22 minút na ľade s dvoma plusovými bodmi a troma strelami na súperovu bránku.

Vo štvrtok proti Philadelphii však chýbal v zostave „medveďov“ 35-ročný krídelník Miroslav Šatan pre problémy so slabinami. Šatan vynechal posledný zápas Bostonu pred olympijskou prestávkou pre porezanú dlaň na pravej ruke, ktorá si vyžiadala aj jeho absenciu v prvých dvoch zápasoch turnaja vo Vancouveri.