Schmiedlová dostala na US Open stopku, Polášek prešiel cez úvodné kolo debla (video)

Slovensko má vo dvojhre na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny už len jedného zástupcu. 
US Open, Anna Karolina Schmiedlova
Foto: archívne, SITA/AP

Vyše dve a pol hodiny bojovala Anna Karolína Schmiedlová v 2. kole dvojhry na US Open proti Anastasii Pavľučenkovovej, ale do 3. kola nepostúpila. Momentálne najlepšia slovenská tenistka (93. v rebríčku WTA) prehrala s ruskou jednotkou a turnajovou štrnástkou 2:6, 7:5, 2:6.

Schmiedlová zahrala 17 víťazných úderov popri 40 nevynútených chybách. Dvadsaťsedemročná Košičanka hrala v hlavnej súťaži na US Open po šiesty raz, jej maximom zostáva 3. kolo z roku 2015.

Posledný slovenský zástupca

Slovensko má vo dvojhre na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny už len jedného zástupcu.

Debutant Alex Molčan sa senzačne prebojoval už do 3. kola, kde bude v piatok po 23.00 h SELČ jeho súperom svetová štrnástka a nasadená jedenástka Argentínčan Diego Schwartzman. Juhoameričan bol na US Open už dvakrát vo štvrťfinále (2017, 2019). S Molčanom nemajú spoločnú zápasovú minulosť.

„Budem sa snažiť bojovať o každú loptu. Uvidíme, ako to dopadne, ale budem makať naplno,“ povedal Alex Molčan prostredníctvom videa zverejneného na webe Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Polášek s Peersom zdolali Britov

Najlepší slovenský deblista Filip Polášek vstúpil úspešne do súťaže v mužskej štvorhre. Po boku Austrálčana Johna Peersa ako turnajové osmičky zdolali britský pár Luke Bambridge, Ken Skupski 6:3, 6:3. Súperi Poláška a Peersa v 2. kole vzídu zo súboja: Oliver Marach, Philipp Oswald (Rak.) – Jonathan Erlich, Lloyd Harris (Izr./JAR).

V piatok čaká na Poláška premiéra v mixe po boku úradujúcej olympijskej víťazky vo dvojhre, Švajčiarky so slovenským zázemím Belindy Bencicovej. Ich súpermi v 1. kole miešanej štvorhry budú Austrálčania Storm Sandersová a Luke Saville.

Rýchly koniec vo štvorhre žien má za sebou Viktória Kužmová. Spolu s Holanďankou Arantxou Rusovou v 1. kole podľahli japonsko-americkému páru Miju Katová, Sabrina Santamariová 4:6, 4:6. Kužmová je 36. hráčka deblového renkingu WTA a na US Open pred dvoma rokmi senzačne dokráčala až do semifinále štvorhry. Vtedy hrala po boku Bielorusky Alexandry Sasnovičovej.

Viac k osobe: Alex MolčanAlexandra SasnovičováAnastastia PavľučenkovováAnna Karolína SchmiedlováArantxa RusováBelinda BencicováDiego SchwartzmanFilip PolášekJohn PeersJonathan ErlichKen SkupskiLloyd HarrisLuke BambridgeLuke SavilleOliver MarachPhilipp OswaldSabrina SantamariováStorm SandersováViktória Kužmová
Firmy a inštitúcie: STZ Slovenský tenisový zväz

Odporúčané